موبایل

خدمات جدید دولت الکترونیک به مناسبت روز جهانی ارتباطات

خدمات جدید دولت الکترونیک به مناسبت روز جهانی ارتباطات

از جمله خدمات جدید دولت الکترونیک که در روز ارتباطات از سوی دبیر شورای اجرای فناوری اطلاعات اعلام شد، می‌توان به استعلام ضمانت‌نامه‌های بانکی و کدهای شبا بر اساس کد ملی توسط بانک مرکزی و هچنین ثبت‌نام رایگان تامین‌کنندگان کالا و خدمات در سامانه تدارکات الکترونیکی توسط وزارت صمت اشاره کرد. در ادامه با برات نیوز همراه باشید.

هفدهم ماه می، روز جهانی ارتباطات نام‌گذاری شده است. ارتباطات که مسیر ۱۵۰ ساله را با تلگراف آغاز کرده، در حال حاضر تنها به تلفن و اینترنت محدود نمی‌شود و با فناوری‌هایی مانند نسل پنجم اینترنت که صنعت ارتباطات و فناوری را متحول می‌کنند، ارتباطی تنگاتنگ دارد. انتظار می‌رود با توجه به سرعت بالای رشد فناوری، در آینده شاهد تحولات بیشتری در این صنعت باشیم.

به گفته کارشناسان، فساد با تسریع راه‌اندازی دولت الکترونیک، کاهش یافته و مردم برای دریافت خدمات، نیازی به مراجعه حضوری به اداره‌ها نخواهند داشت. با «دولت همراه» می‌توان خدمات دولتی را در هر زمان و مکانی به مردم ارائه داد و این ویژگی، دولت همراه را از سایر گروه‌ها متمایز می‌کند.

خدمات جدید دولت الکترونیکی

دولت الکترونیک و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم خانه‌نشینی، دولت الکترونیک و همچنین ارائه خدمات دولتی به‌صورت غیرحضوری، یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس است.

برخی دستگاه‌ها تمایلی به الکترونیکی‌شدن ندارند و از یکپارچه‌‌شدن خدمات الکترونیکی استقبال نکردند، بعضی هم روش‌های خود را برای ارائه خدمات الکترونیک به‌کار می‌گیرند. شاید تنها تعداد محدودی از سازمان‌ها، درخواست وزارت ارتباطات مبنی بر یکپارچه‌شدن خدمات را بپذیرند.

در همین راستا، «رضا باقری اصل» دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، در توییتی از چند خدمت جدید دولت الکترونیک در روز ارتباطات خبر داد. از جمله این خدمات، سرویس الکترونیکی استعلام ضمانت‌نامه‌های بانکی و کدهای شبا بر اساس کد ملی توسط بانک مرکزی، ثبت‌نام رایگان و الکترونیکی تامین‌کنندگان کالا و همچنین خدمات در سامانه تدارکات الکترونیکی توسط وزارت صمت هستند.

در ادامه، باقری به خدمات الکترونیکی که تاکنون به نتیجه رسیده‌اند؛ از جمله نقل‌ و انتقال املاک مسکونی، ثبت‌نام الکترونیکی سجام و خدمت یکپارچه استعلام شبا اشاره کرد و افزود:

می‌خواهیم نسخه الکترونیکی، مالیات بر ارث، حذف دفترچه بیمه، یکپارچه‌سازی قبوض و مجامع الکترونیکی را هم نهایی کنیم.

منبع: ایسنا

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید