بانک جی پی مورگان آمریکا به حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان خود اعلام کرده است که به دلیل پیشروی بدون توافق برگزیت، برای نقل مکان از لندن آماده شوند. این بانک چشم‌انداز خوبی در معاملات خدمات مالی اتحادیه اروپا در مورد تجارت پس از برگزیت (خروج از اتحادیه اروپا) با اروپا نمی‌بیند.

به گزارش برات نیوز، بانک جی پی مورگان آمریکا به حدود ۲۰۰ نفر از کارکنان خود اعلام کرده است که برای نقل مکان از لندن آماده شوند. کارمندان این بانک که در مناطقی از جمله فروش و تجارت کار می‌کنند، باید قراردادهای جدید امضا کنند و آماده شوند تا در تاریخ ۱ ژانویه جابجا شوند.

چشم انداز روشنی برای برگزیت نیست

جی پی مورگان به حدود ۲۰۰ نفر از پرسنل خود گفته است که قصد انتقال از لندن را دارد، زیرا هنگام آماده شدن این کشور برای خروج از اتحادیه اروپا، چشم‌اندازی برای پیروزی انگلیس در معاملات خدمات مالی را نمی‌بیند.

به گفته منابع آگاه بزرگترین بانک آمریکایی، بانک جی پی مورگان دکمه برنامه برگزیت بدون توافق را آماده فشردن کرده است زیرا شانس زیادی برای توافق مالی بین انگلیس و اتحادیه اروپا قبل از پایان سال نمی‌بیند.

بیشتر بخوانید: آغاز مذاکرات تجاری پسابرگزیت میان بریتانیا و ژاپن

شهرهای احتمالی انتقال کارمندان بانک جی پی مورگان

منابع گفته‌اند: کارمندان بانک جی پی مورگان که در بخش‌های مختلف از جمله فروش و تجارت کار می‌کنند، باید قراردادهای جدیدی امضا کرده و آماده شوند تا از اول ژانویه سال آینده میلادی جابه‌جا شوند. این منابع همچنین گفته‌اند که کارمندان به شهرهایی از جمله پاریس، فرانکفورت ، میلان و مادرید نقل مکان می‌کنند و به آنها شش ماه کمک هزینه رفت و آمد و تهیه مسکن و همچنین کمک هزینه شرکت در دوره های یادگیری زبان داده می‌شود.

سخنگوی بانک جی پی مورگان در لندن از اظهارنظر در اینباره خودداری کرد. این تصمیم در حالی صورت می‌گیرد که مذاکرات چندین ساله بین لندن و بروکسل در این هفته به شدت رو به افزایش بوده است. به طوریکه با بوریس جانسون مذاکرات این هفته با مقامات اتحادیه اروپا را “زننده” خواند.

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس اوایل ماه جاری گفت که اطمینان از توافق در مورد خدمات مالی برای بانک‌های سرمایه‌گذاری به هیچ وجه ارزش پیگیری ندارد.

بانک جی پی مورگان
کارمندان بانک جی پی مورگان باید آماده شوند تا از سال آینده جابه‌جا شوند.

رویه مشابه بانک های دیگر

در حالیکه بانک‌های فعال در شهر لندن، از جمله JP Morgan، قبلاً کارمندان خود را جابه‌جا کرده و نهادهای جدیدی در اروپا تاسیس کرده‌اند، برخی قبل از ایجاد تغییرات بیشتر، در حال زد و بند هستند.

یکی از منابع گفته است برخی از بانکداران کار خود را با رفت و آمد به شهرهای نزدیک اروپا شروع می‌کنند تا مشکلات مربوط به جابه‌جایی خانواده‌شان در اواسط سال تحصیلی را به حداقل برسانند.

برنامه‌های بانک وال استریت به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا و نیاز به قرنطینه برخی از مسافران، پیچیده‌تر است؛ اگرچه استثناهای محدودی برای برخی مشاغل خاص وجود دارد. یکی از منابع گفته است، اگر توافق لحظه آخر یا با تأخیر انجام شود، آنها می‌توانند در تاریخ بعدی نقل مکان کنند.

بانک مستقر در نیویورک نیز  کارمندان خود را جابجا می کند زیرا اتحادیه اروپا هنوز این موضوع را به رسمیت نشناخته است که حوزه قضایی انگلستان قوانین کافی و قوی برای امکان تجارت بین مرزی را دارد، فرآیندی که به عنوان معادل سازی شناخته می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *