اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

چین، خرید نفت از ایران را کاهش داد

خرید نفت ایران

آمارهای گمرک چین نشان داد، خرید نفت ایران توسط پکن در ماه می 256 هزار و 813 تن بوده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 76 درصد کمتر است.

به گزارش برات نیوز ، واردات نفت چین از عربستان در ماه می به بالاترین میزان در تاریخ واردات از این کشور رسید، زیرا پالایشگاه‌ها شروع به واردات سوخت ارزان کردند و عربستان جایگاه خود به عنوان نخستین تامین کننده بزرگ نفت چین را حفظ کرد.

رویترز در گزارشی نوشت: آمارهای اداره گمرک چین نشان داد، ورود محموله‌های نفتی عربستان در ماه گذشته میلادی به 9.165 میلیون تن یا 2.16 میلیون بشکه در روز رسیده است که 95 درصد از 1.11 میلیون بشکه در ماه می 2019 و 71 درصد از 1.26 میلیون بشکه در ماه آوریل بیشتر است.

پالایشگاه‌های چین ورودی های خود را برای تامین تقاضا برای سوخت که بهبود یافته، افزایش داده‌اند و در عین حال در حال پر کردن ذخایر خود با نفت ارزان هستند.

موسسه انرژی کپلر برآورد کرده است ذخایر نفت خام چین به بالاترین میزان تاریخ این کشور برابر با 782 میلیون بشکه رسیده و 61 درصد ظرفیت ذخیره سازی این کشور پر شده است.

بیشتر بخوانید: آینده نفت پس از کرونا

در مجموع، واردات نفت خام چین نسبت به مدت مشابه پارسال 19.2 درصد رشد داشته که بالاترین سطح افزایش بی‌سابقه به شمار می‌رود. زیرا تقاضا برای سوخت با کاهش شیوع کرونا به شدت افزایش یافته است.

بر اساس این آمار،  خرید نفت ایران توسط پکن در ماه می 256 هزار و 813 تن بده است که نسبت به مدت مشابه پارسال 76 درصد کمتر است.

این کشور در بازه ژانویه تا ماه می نیز یک میلیون 6 هزار و 532 تن نفت از ایران وارد کرده که نسبت مدت مشابه سال قبل از آن 90 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

آمارهای گمرک چین نشان داد این کشور در ماه می برای نخستین بار از نوامبر گذشته، نخستین محموله نفت از آمریکا را تحویل گرفته است که حدود 550 هزار تن است.

واردات نفت از روسیه نیز در ماه می به 7.71 میلیون تن یا 1.82 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است که از 1.75 میلیون بشکه در روز در ماه آوریل و 1.5 میلیون بشکه در روز در مدت مشابه پارسال بیشتر است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید