بسیاری از مهاجران ایرانی به کانادا کشور فرصت‌ها، این روزها درباره قانونی و بی دردسر بودن خرید و فروش اتریوم می اندیشند.

به گزارش برات نیوز خرید و فروش اتریوم همیشه برای مردمی که به دنبال راهی برای درآمدزایی هستند، یک پدیده جذاب و دوست داشتنی بوده است. البته پیچیدگی‌های خاص خودش را هم دارد.

در  کانادا که مردم چینی، پاکستانی، سوری، اروپای شرقی و مکزیکی، اتفاقا ایرانیان بسیاری را نیز در دل خود جای داده، همگان بر این باورند که نزدیک شدن به ارز دیجیتال و دنیای موازی دلار و طلا، بدون توجه به قوانین می‌تواند بسیار دردسرساز باشد.

اگر در حال مهاجرت هستید، برای مهاجرت به کانادا برنامه ریزی کرده‌اید و یا ساکن کانادا هستید، بد نیست برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه این مطلب را بخوانید.

یک روش ساده و امن

به نظر می‌رسد ساده ترین و بهترین روش برای خرید و فروش اتریوم در خاک کانادا استفاده از صرافی‌های رسمی مخصوص ارز دیجیتال و یا صرافی‌هایی است که به صورت بین المللی فعالیت می‌کنند.

این صرافی‌ها باید طبق قانون فدرال کانادا چه در منطقه فدرال و چه در بخش فرانسوی نشین کبک، به ساکنان رسمی و شهروندان درجه یک کانادا خدمات ویژه و قانونی ارائه بدهند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با اتریوم در ماکت منهتن

واقعیت این است که دولت کانادا تحت تاثیر مالک خاک خود یعنی بریتانیا است و پس از برگزیت و جدایی جزیره از قاره اروپا، حالا کانادا باید بیش از پیش برای حساب پس دادن به ملکه بریتانیا آماده  گزارش باشد.

بنابراین سیاست دولت منتخب مردم کانادا هرگز بدون هماهنگی و بی ارتباط با سیاست بریتانیا در قبال ارز دیجیتال و رمزارزها نبوده و نیست.

وقتی بوریس جانسن بر اهمیت توجه به دنیای ارز دیجیتال و جهان‌های موازی با دلار و طلا تاکید می‌کند، طبیعی است که ترودوی جوان نیز بدون فوت وقت برای سخنرانی درباره اهمیت ارز دیجیتال در آینده اقتصاد کانادا آماده شود.

مرحله حساس برای اهالی خاورمیانه

یک شهروند کانادا به خصوص یک مهاجر نزدیک شده به تاریخ امتحان شهروندی به خوبی می‌داند که اولین قدم برای مراجعه به یک صرافی برای شروع یک فرایند خرید یا فروش ارز دیجیتالی این است که حساب بانکی داشته باشد و کارت اعتباری از یک بانک معتبر کانادیی دریافت کرده باشد.

صرافی‌هایی مانند coinbase یا Bitbuy.ca می توانند گزینه‌های خوب و معتبری برای شروع باشند هر چند حرفه‌ای سعی می‌کنند بیش از این دو گزینه را امتحان کرده و بهترین راه را انتخاب کنند.

قدم بعدی برای شما این است که حساب کاربری خود را ساخته و برای اتصال این حساب کاربری به حساب بانکی خود در کانادا باید توسط یک صرافی معتبر، اهراز هویت شوید.

این همان مرحله حساس و مهمی است که شاید بسیاری از اهالی دنیای ارز دیجیتال در خاورمیانه با آن مشکل داشته و برای عبور از این مرحله حتی گاهی از دلالان و واسطه‌ها کمک می‌گیرند.

بهتر است قبل از هر کاری، میزان کارمزد و محدودیت‌ها و نوع پشتیبانی صرافی‌های معتبر را بررسی کنید تا در میانه راه و وقتی که شاید دیر شده باشد به یاد تغییر صرافی خود نیفتید!

وقتی همه این مراحل را پشت سر بگذارید، متوجه خواهید شد که خریدن اتریوم به همان اندازه ساده و راحت است که فروختنش.

خرید و فروش اتریوم بدون صرافی

روش دیگری در کانادا برای خرید و فروش اتریوم وجود دارد که به آن اصطلاحا خرید و فروش فدر به فرد گفته می‌شود.

در این روش مثلا در فضایی مثل لوکال اتریوم و امثال آن، فردی که اتریوم را در کیف پول خود دریافت کرده است، می‌تواند آن را به هر فردی که علاقه مند به خرید است، بفروشد.

بدیهی است که در این فضا دیگر خبری از صرافی و واسطه نیست اما ریسک این فرایند بر دوش خود شهروند است و اگر در این روال مالی، مشکلی پیش بیاید، تا کنون خبری از حمایت یا پیگیری رسمی دولت کانادا نبوده است.

هکرها همیشه در همین فضاهای مبهم، کمین می‌کنند و افرادی که بدون مراجعه به بانک و صرافی برای خرید و فروش اتریوم در کانادا اقدام می‌کنند، معمولا اهل ریسک و شاید بتوانیم بگوییم شجاع هستند!

در چنین وب سایت‎هایی هیچ کارمزدی دریافت نمی‌شود و شما می‌توانید با آرامش با فرد مورد نظر خود برای خرید یا فروش اتریوم مذاکره کنید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *