اخبار اقتصادی

بازار خرید و فروش کد ملی داغ شد

خرید و فروش کد ملی بازار داغی دارد

سازمان امور مالیاتی کشور از داغ شدن بازار خرید و فروش کد ملی به منظور صدور فاکتورهای خرید و فروش از ۵۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان خبر داد.

به گزارش برات نیوز ؛‌ سازمان امور مالیاتی کشور برای حل این مشکلات اقداماتی انجام داده است که همه این کارها برای جلوگیری از خرید و فروش کد ملی صورت گرفته است. فهرست موضوع ماده ۱۶۹ قانون مالیات ها در حال اصلاح است. مدارکی که برای عملکرد مالیاتی سال ۹۹ گرفته می شود بر مبنای سریال فاکتور فروش است. اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده هم به این کار کمک می کند.

این سازمان برای اخذ مالیات از خانه‌های خالی هم برنامه هایی دارد که هنوز شروع نکرده است. این کار با تکمیل سامانه ملی املاک و اسکان آغاز خواهد شد. با این طرح آمار خانه‌های خالی را در اختیار سازمان قرار می گیرد.

هنوز شناسایی خانه‌های خالی آغاز نشده است در واقع شاخص ها در این حوزه تعیین شده که اگر این کار به پایان برسد، شناسایی خانه‌های خالی آغاز می‌شود.

سازمان امور مالیاتی فاکتورهای دستی خرید و فروش را قبول نمی‌کند و در نهایت مالیات را به روش خودش حساب کتاب می‌کند. حساب کتاب دستی وجود ندارد و همه در سیستم سامانه تعریف می شود. از طرفی بحث های کنترلی نیز وجود دارد. همچنین تفاهم‌نامه سه جانبه میان دادستانی تهران، وزارت اطلاعات و سازمان مالیاتی در خصوص فاکتورهای صوری و کارت‌های بازرگانی اصطلاحا یک‌بارمصرف به منظور پیگیری و ردیابی آنها امضا شده و فایل های مالی آن تهیه شده است.

وزارت اطلاعات با توجه به دسترسی هایی که دارد پشت پرده کارت‌ها و فاکتورها را شناسایی می‌کند. دادستانی با توجه به ماده ۲۷۴ قانون مالیاتهای مستقیم پیگیر جرائم صدور فاکتورهای صوری است. همچنین سازمان مالیاتی پرونده های قبل از سال ۹۵ را با کاوی خواهد کرد تا سوء استفاده شرکت‌های کاغذی به صورت عمیق بررسی شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید