ایر بی ان بی روز دوشنبه عرضه اولیه سهام را ارائه داد، دفترچه سهام خود را منتشر کرد و نشان داد که در بورس Nasdaq با نماد شرکت ABNB تجارت خواهد کرد.

برات نیوز گزارش می‌کند که، در این اطلاعیه نگاهی عمیق به مشاغل ایر بی ان بی انداخته شده است، به خصوص اینکه پلت فرم به سختی توسط ویروس کرونا ویران شده است.

به عنوان بخشی از پرونده، ایر بی ان بی می‌گوید که با ادامه انتشار ویروس کرونا، تجارت آن همچنان تحت تأثیر افرادی که سفرهای خود را کاهش می‌دهند، قرار دارد.

این شرکت همچنین گفت که همه گیری و تأثیر اقدامات برای کاهش بیماری همه گیر کرونا از نظر مادی بر آن تأثیر منفی گذاشته و این تاثیر به طور موثر بر تجارت، نتایج عملیات و وضعیت مالی ما ادامه خواهد داشت.

خسارت خالص سالانه

این شرکت از زمان راه‌اندازی سالانه هر ساله شاهد خسارت خالص سالانه است و می‌گوید ممکن است نتواند به سودآوری برسد.

این از ضرر خالص ۷۰ میلیون دلاری در سال ۲۰۱۷ به ضرر خالص ۶۷۴.۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹، با درآمد ۴.۸۱ میلیارد دلاری رسیده است.

برای ۹ ماه منتهی به ۳۰ سپتامبر، این کمپانی در مقایسه با ضرر ۳۲۲.۸ میلیارد دلاری برای مدت مشابه سال گذشته، با خسارت خالص ۶۹۶.۹ میلیون دلار از درآمد ۲.۵۲ میلیارد دلاری مواجه شد.

تاکنون در سال ۲.۵۲، این کمپانی، ۱۷.۹ میلیارد دلار رزرو ناخالص فروخته است که ۳۹ درصد افت نسبت به سال قبل است.

درآمد ایر بی ان بی
درآمد ایر بی ان بی

این شرکت گفت: «نرخ رشد درآمد ما کند شده است و ما انتظار داریم که در آینده هم ادامه یابد.»

در سه ماهه گذشته، ایر اند بی ان بی، ۱.۳۴ میلیارد دلار درآمد داشت که در مقایسه با درآمد ۱.۶۵ میلیارد دلاری سه ماهه سال گذشته ۱۹ درصد کاهش داشته است.

۲۱۹ میلیون دلار سود برای سه ماه

اما این شرکت ۲۱۹ میلیون دلار سود برای سه ماهه سوم گزارش داد، همانطور که تجارت آن بر اثر کاهش سرعت سفر در دوران همه گیری بازگشت.

طبق این اطلاعیه، در اوایل سال ۲۰۲۰، چون بیماری کرونا مسافرت در سراسر جهان را مختل کرد، تجارت ایراند بی ان بی، به طور قابل توجهی کاهش یافت.

اما در عرض دو ماه، مدل کسب و کار آنها حتی با محدودیت سفرهای بین‌المللی شروع به بازگشت کرد و مقاومت خود را نشان داد.

این شرکت افزود که مردم می‌خواستند از خانه‌های خود خارج شوند، اما نمی‌خواستند در هتل‌ها بمانند.

سفرهای داخلی آن به سرعت برگشت و تحت تأثیر تعداد افرادی قرار گرفت که از راه دور از طریق ایر اند بی ان بی، نه از خانه‌هایشان کار می‌کردند.

این شرکت گفت: «ما اعتقاد داریم که مرزهای بین سفر و زندگی تار است و همه‌گیری جهانی توانایی زندگی در هر مکان را تسریع کرده است.»

اخراج ۱۹۰۰ کارمند در ماه می

ایر بی ان بی پیش از این برنامه ریزی کرده بود که در ماه اوت درآمد خود را علنی کند، در حالی که در لغو مربوط به بیماری همه گیر شاهد کاهش ارزش خود به بالاترین میزان در سال ۲۰۱۷ از ۳۱ میلیارد دلار به حدود ۱۸ میلیارد دلار بود.

در ماه می، این شرکت حدود 25 درصد از کارکنان خود یا حدود ۱۹۰۰ نفر را اخراج کرد.

حقوق اجرایی هم برای مدت زمان شش ماه موقت کاهش یافت. این شرکت همچنین تحت عوامل خطر خاطرنشان کرد که مدل تجاری آن متکی به میزبانان است، صاحبان خانه‌هایی که از این بستر برای اجاره املاک خود استفاده می‌کنند.

این کمپانی گفت: «اگر ما نتوانیم میزبان‌های موجود را حفظ کنیم یا میزبان‌های جدیدی اضافه کنیم یا اگر میزبانان نتوانند اقامت و تجارب با کیفیت بالا ارائه دهند یا ایجاد اختلال در مسافرت و مهمان نوازی یا سایر رکودهای اقتصادی پیش آید، همه اینها بر تجارت، نتایج عملیات و وضعیت مالی ما تأثیر منفی خواهند گذاشت.»

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *