1. خانه
  2. فناوری
  3. تکنولوژی
  4. خشونت در فضای آنلاین‌ اینستاگرام را به ساخت ابزار جدید وادار کرد
تکنولوژی

خشونت در فضای آنلاین‌ اینستاگرام را به ساخت ابزار جدید وادار کرد

خشونت در فضای آنلاین

خشونت در فضای آنلاین به موضوعی بسیار جدی تبدیل شده است. حشونت در فضای آنلاین بیشتر در شبکه‌های اجتماعی به چشم می‌خورد. از آنجایی که اینستاگرام هم اکنون دومین شبکه اجتماعی پرمخاطب دنیا است، قطعا حشونت آنلاین در آن بیشتر دیده می‌شود. اینستاگرام برای جلوگیری از خشونت در فضای آنلاین چند ابزار جدید معرفی کرد. یکی از ابزارهای جدید اینستاگرام برای مبارزه با حشونت در فضای آنلاین امکان حذف کردن کامنت‌ها به صورت گروهی است. قبلا کاربران می‌توانستند کامنت‌ها را تک تک حذف کنند. اگر کاربر دنبال کننده‌های زیادی داشت با مشکل مواجه می‌شد. حالا این امکان فراهم شده تا کاربران بتوانند مطالب را به صورت گروهی حذف کنند. همچنین کاربران این امکان را هم خواهند داشت که بتوانند چندین کاربر را به صورت همزمان بلاک کنند.

خشونت در فضای آنلاین و حذف چندتایی کامنت‌ اینستاگرام

اینستاگرام برای اینکه شرایط بهتری به وجود بیاورد، یک ابزار دیگر برای «پین» کردن هم در نظر گرفته است. در این ویژگی کاربران می‌توانند کامنت‌هایی که دوست دارند به عنوان اولین کامنت هر پست قرار دهند. با این کار همه آن کامنت را در ابتدا مشاهده می‌کنند. اگر همیشه کامنت خوب دریافت می‌کنید، می‌توانید یکی از بهترین ‌ها را پین کنید تا بقیقه هم تشویق شوند و کامنت بهتر بگذارند.

خشونت در فضای آنلاین و امکان پین کردن کامنت ها

از دیگر ویژگی‌های جدیدی به اینستاگرام اضافه شده، می‌توان به راحت‌تر شدن امکان تگ کردن و منشن کردن افراد روی پست‌ها اشاره کرد. بعضی وقت‌ها کاربران از امکان تگ و منشن کردن به عنوان ابزاری برای اسپم کردن استفاده می‌کردند. در ابزار جدید کاربر مشخص می‌کند که چه کسانی می‌توانند او را تگ کنند. این ویژگی باعث می‌شود که افراد نتوانند هرکسی را روی عکس‌ها تگ کنند.

خشونت در فضای آنلاین و منشن کردن روی عکس

اینستاگرام امیدوار است که با این ابزار جدید بتواند میزان خشونت در فضای آنلاین را کنترل کند. خشونت آنلاین یکی از دلایل اصلی ناامن بودن شبکه‌های اجتماعی هم به حساب می‌آید. به همین دلیل همیشه راه‌های جدیدی برای کنترل این موضوع پیدا می‌شود.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست