اخبار اقتصادی

دانش بنیان‌ها خطوط ریلی کشور را هوشمند می‌کنند

خطوط ریلی

خطوط ریلی کشور با استفاده از توانمندی و ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان  هوشمند می‌شوند.

به گزارش برات نیوز ؛‌ با امضای تفاهم‌نامه ای مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت راه و شهرسازی از توان و ظرفیت دانش‌بنیان‌ها برای بومی‌سازی قطعات و سنسورهای مورد استفاده در لوکوموتیوها استفاده می‌شود. 

سیستم حمل و نقل ریلی کشور با امضای این تفاهم نامه که با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی به امضاء رسید متحول شده و به سمت هوشمند شدن خطوط ریلی گام برمی دارد .

 تفاهم‌نامه هوشمندسازی حمل و نقل ریلی کشور با هدف هوشمندسازی خطوط ریلی با کمک پهپادها و دیجیتالی کردن لوکوموتیوها امضاء شد و قرار است در این همکاری مشترک از توان و ظرفیت دانش‌بنیان‌ها برای بومی‌سازی قطعات و سنسورهای مورد استفاده در لوکوموتیوها استفاده شود. 

بیشتر بخوانید: مسافران بدون ماسک پذیرش نمی‌شوند

در ادامه امضای این تفاهم نامه، مرکز جهادی پیشرفت شرکت راه‌آهن نیز با هدف استفاده بهینه از توان داخلی برای رفع مسایل و موانع پیش روی توسعه حمل‌ونقل ریلی کشور افتتاح شد.

در این مرکز قرار است موضوعاتی مانند کاهش وابستگی به خارج، بالا بردن بهره‌برداری از ظرفیت‌های داخلی این حوزه بررسی شود و از توان و تخصص نیروی نوآور برای رفع چالش‌ها و مشکلات حمل‌ونقل ریلی بهره برده شود.

معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در این‌ مراسم با تاکید بر اینکه شرکت راه‌آهن در دوره مدیریت جدید بر موضوع نوآوری و استفاده از توان دانش‌بنیان‌ها در حل مسایل و مشکلات حمل‌ونقل ریلی تمرکز دارد، اظهار کرد: تکیه بر توان داخلی و دانش‌بنیانی در زمان تحریم‌ها تنها راه برون‌رفت از این شرایط سخت اقتصادی است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید