اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

بدترین سال برای خطوط هواپیمایی ؛ کرونا

خطوط هواپیمایی

یک گروه تحقیقاتی هشدار داده است که عدم سفر سالانه ناشی از کرونا ویروس، بیش از 84 میلیارد دلار (66 میلیارد پوند) در سال جاری به خطوط هواپیمایی خسارت وارد کرد. با برات نیوز همراه باشید. 

اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوایی که دارای 290 عضو است بیان کرد که درآمد این انجمن به 419 میلیارد دلار کاهش یافته است که نسبت به سال 2019، 50 درصد کاهش را تجربه کرده است.

این نسبت به آنچه که در ابتدا پیش بینی شده بود، شدیدتر است و علیرغم بازگشت فعالیت تعدادی از این خطوط همچنان با کاهش درآمد روبرو است.

بیشنر بخوانید: آمریکا در بدترین وضعیت اقتصادی بعد از جنگ جهانی دوم قرار دارد

به گفته این اتحادیه، امسال به عنوان بدترین سال مالی برای هواپیمایی ها رقم خورده است. الکساندر دو جونیاک، رئیس اجرایی این اتحادیه گفت: امسال، شبیه هیچ سالی نیست. پیش بینی می شود خطوط هواپیمایی هر روز 230 میلیون دلار از دست بدهند . مطابق برآورد این نهاد، شمار مسافران در سال جاری به 2.25 میلیون نفر کاهش پیدا می کند که تقریبا نسبت به سال گذشته نصف شده است. و در سال 2021 به 3.38 میلیون خواهد رسید که البته همچنان نسبت به سطوح سال گذشته بیش از 25 درصد کمتر است.

این امر موجب از بین بردن رشد بیش از یک دهه می‌شود و صنعت را به سطح سال 2006 باز می‌گرداند. این اتحادیه اعلام کرده است که صنعت در سال آینده دوباره شاهد ضرر و زیان خواهد بود، اما با شروع درآمد دوباره شروع می‌شود و تعداد مسافر سالانه دوباره به سطح سال 2014 افزایش خواهد یافت.

بهبود درآمد خطوط هواپیمایی با سرعت کند

  IATA هشدار داد که در سال 2021 و همزمان با تقلای ترافیک هوایی برای احیا و کاهش کرایه‌ها توسط خطوط هواپیمایی برای برتری در رقابت، ضرر این بخش به 100 میلیارد دلار خواهد رسید. کرایه ها در سال جاری 18 درصد کاهش خواهد یافت که خود به کاهش 241 میلیارد دلاری درآمدهای صنعت مسافربری هوایی کمک می کند.

دو جونیاک در ادامه گفت که خطوط هوایی در سال 2021 همچنان از نظر مالی شکننده خواهند بود و «رقابت شدیدتری» را پیش بینی کرد. وی افزود: این موضوع انگیزه های مسافران را برای بازگشت به آسمان و استفاده از هواپیما تقویت خواهد کرد.

شرکت ها با ایجاد ناوگان ، کاهش خدمات پس زمینه و قطع هزاران شغل ، به بحران در این خصوص پاسخ داده اند. برخی خطوط هوایی مانند Flybe شکست خورده اند ، در حالی که برخی دیگر میلیون ها کمک اضطراری دولت دریافت کرده اند. اگرچه نرخ ابتلا به کووید-19 در بازارها به شدت کاهش یافته، اما خطوط هوایی همچنان با محدودیت های جسته و گریخته مسافرتی و مصرف کنندگان محتاط مواجه هستند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید