آشفتگی دربازار خودرو و افزایش قیمت آن موجب شده تا مسوولان درجهت کنترل این بازار پرمتقاضی گام بردارند و نظارت های هرچه بیشتر را بر بازار خودرو اعمال کنند. در این راستا رییس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از ممنوعیت فروش و پیش فروش خودرو توسط شرکت‌های فاقد مجوز از کمیته خودرو خبرداده است. فقط فقط خودروسازان دارای مجوز می‌توانند بفروشند.

عباس تابشدر حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران گفته است: شرکت‌های خودروسازی که از کمیته خودرو مجوز دریافت نکرده‌اند حق فروش و پیش فروش خودرو را نداشته و انجام هرگونه فروش خودرو برای آنها ممنوع است.

وی درادامه گفته است: مجوز فروش خودروبه آن دسته از خودروسازان یا مونتاژکارانی که به تعهدات معوق خود عمل کرده باشند اعطاء می شود و فروش و پیش فروش برای سایر تولید کنندگان  بدون مجوز ممنوع است.

تابش اظهار کرده است: پرونده آن بخش از خودروسازان یا مونتاژکارانی که تعهدات معوق دارند و به این تعهدات نیز عمل نکرده اند، به تعزیرات و قوه قضاییه منعکس و ارسال شده است که امیدواریم با تصمیم‌گیری به موقع دستگاه های نظارتی حقوق مصرف کنندگان رعایت شود.

بیشتر بخوانید: تکلیف نامعلوم خودروهای دپو شده در گمرک

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه با بیان اینکه در تامین پکیج رادیاتور و آبگرمکن در بازار مشکلاتی وجود داشته گفته است :به دلیل این که برخی واحدها عرضه را بخوبی انجام نداده و برخی واحدها نیز عرضه خود را برای افراد خاصی انجام داده بودند در این زمینه مستندات لازم دریافت شده است و در حال بررسی دقیق این مستندات هستیم و امیدواریم ظرف ۴۸ ساعت آینده نتیجه قطعی را اعلام کنیم.

تشدید نظارت ها بر بازار خودرو

وی همچنین درباره نظارت بر بازار خودرو اظهار کرده است: افزایش ۱۷ درصدی نظارت‌ها را نسبت به ماه قبل در بازار داریم و به دنبال سیستمی کردن نظارت‌ها بر بازار هستیم که راه اندازی هر چهار سامانه سازمان حمایت نیز در همین راستا است.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه بخشی از نظارت‌ها توسط خود بنگاه ها انجام می شود، گفت: در حوزه نظارت بر بازار سیمان و لاستیک خود بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی مکلف شدند که نظارت کافی را بر نمایندگی‌ها و عاملیت‌های فروش خود در بازار داشته باشند.

به گفته این مقام مسئول اگر نمایندگی یا عاملیتی در این حوزه قیمت مصرف کننده را رعایت نکند، ظرف همان روز به بنگاه مربوطه اعلام خواهد شد و بنگاه مکلف است که نمایندگی یا عاملیت مربوطه را ملغی کند و برای تمام فروش‌های قبلی آن نیز موضوع تعزیر را خواهیم داشت.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *