ایرانمنتخب سردبیر

خودروهای ارزان قیمت در راهند

خودروهای ارزان قیمت

نمونه اولیه خودروهای ارزان قیمت تا 6 ماه اینده تولید می‌شود.

ایران خودرو و معاونت علمی برای تولید نمونه اولیه خودروی ارزان قیمت با هم همکاری می کنند و این طرح تا 6 ماه آینده اجرایی می شود.

رحیمی مدیر پیش توسعه و تکوین محصولات ایران خودرو به توسعه موتورهای کم مصرف به عنوان یکی از اهداف تولید این خودرو اشاره کرد و گفت : تولید گیربکس، باتری‌های برقی موتور سیکلت و خودروهای برقی و تست و مهندسی شامل ساخت تونل باد از جمله دلایل مهم ساخت خودروهای ارزان قیمت است .

وی به همکاری ایران خودرو و سازمان هوا فضای سپاه اشاره و اظهار کرد :ما در راستای تولید این خودروهای ارزان قیمت همچنین با جهاد دانشگاهی در زمینه‌های طراحی و توسعه خودرو متصل، ساخت کاتالیست، مواد پلیمری، تجهیزات و ماشین آلات تولید و خودروهای برقی و باتری تفاهم نامه‌هاای را امضا کرده ایم.

 رحیمی در نشست آنلاین نیازهای ایران خودرو با اشاره به برنامه‌ همکاری‌های شرکت ایران خودرو با بخش‌های علمی و تحقیقاتی کشورگفت: ما تفاهم نامه‌های مختلفی با بخش‌های هوافضای سپاه، جهاد دانشگاهی، سازمان انرژی اتمی، دانشگاه علم و صنعت و سازمان صنایع دفاعی برای توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت منعقد کردیم.

به گفته وی برخی از این تفاهم نامه‌ها تبدیل به قرارداد شده و وارد فاز عملیاتی شده است.

وی همچنین به زمینه های همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و گفت :با توجه به تفاهم نامه‌ای که با این معاونت منعقد کردیم مقرر شد در زمینه طراحی و تولید خودروهای ارزان قیمت همکاری‌های مشترکی صورت گیرد که در این راستا کمیته مشترکی میان این شرکت و معاونت علمی تشکیل شده است.

رحیمی ضمن اشاره به احیای طرح ال 90 با محوریت  سازمان گسترش و نوسازی و توسعه فناوری‌های خودرویی از همکاری ایران خودرو و دانشگاه علم و صنعت خبر داد .

ایران خودرو در نظردارد تا با طراحی و تدوین نقشه راه هایی درحوزه موتور، گیربکس، سوخت‌های جایگزین برقی و هیبریدی  خودروهای ارزان قیمت  تولید کند .

 طرح تولید و ساخت موتورهای کم مصرف به منظور کاهش سرانه مصرف سوخت اجرایی می شود .

بهره مندی حداکثری از ظرفیت های شرکت‌های دانش بنیان، صنایع دفاعی و نظامی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از جمله چشم اندا ایران خودرو در اجرای این طرح بوده است .

همچنین این شرکت در نظر دارد تا در این راستا تولید خودرو K۱۳۲ تا پایان سال ۱۳۹۹ و K۱۲۵ تا پایان سال ۱۴۰۰ اجرایی کرده و عمق ساخت داخل قطعات این خودروها ۹۰ درصد است.

سطح استاندارد دو خودروی K۱۳۲و K۱۲۵ یورو 5 تعیین شده و در ساخت پلتفرم‌های جدید خودروهای تولید شرکت ایران خودرو مشخصه‌هایی چون قیمت تمام شده، عمق ساخت داخل، قابلیت برقی سازی و قابلیت پوشش سوخت‌های جایگزین مد نظر قرار گرفته است.

همچنین تولید گیربکس‌های ۶ دنده از دیگر برنامه های پیش روی شرکت ایران خودرو است که این شرکت تا پایان سال جاری این نوع دنده ها وارد چرخه تولید و در خودروهای دنا و دنا پلاس استفاده می شود .

ایران خودرو در برنامه ریزی های بلند مدت خود نیز ضمن مطالعه بر روی وضعیت بازارجهانی خودروهای برقی در نظر دارد تا در سال 2025 تا 7 درصد تولید خودروهای هیبریدی و تا سال 2030 این میزان را به 12 تا 14 درصد تولید برساند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید