1. خانه
  2. خودرو
  3. ایران
  4. خودروهای ارزان قیمت در راهند
ایرانمنتخب سردبیر

خودروهای ارزان قیمت در راهند

خودروهای ارزان قیمت

نمونه اولیه خودروهای ارزان قیمت تا 6 ماه اینده تولید می‌شود.

ایران خودرو و معاونت علمی برای تولید نمونه اولیه خودروی ارزان قیمت با هم همکاری می کنند و این طرح تا 6 ماه آینده اجرایی می شود.

رحیمی مدیر پیش توسعه و تکوین محصولات ایران خودرو به توسعه موتورهای کم مصرف به عنوان یکی از اهداف تولید این خودرو اشاره کرد و گفت : تولید گیربکس، باتری‌های برقی موتور سیکلت و خودروهای برقی و تست و مهندسی شامل ساخت تونل باد از جمله دلایل مهم ساخت خودروهای ارزان قیمت است .

وی به همکاری ایران خودرو و سازمان هوا فضای سپاه اشاره و اظهار کرد :ما در راستای تولید این خودروهای ارزان قیمت همچنین با جهاد دانشگاهی در زمینه‌های طراحی و توسعه خودرو متصل، ساخت کاتالیست، مواد پلیمری، تجهیزات و ماشین آلات تولید و خودروهای برقی و باتری تفاهم نامه‌هاای را امضا کرده ایم.

 رحیمی در نشست آنلاین نیازهای ایران خودرو با اشاره به برنامه‌ همکاری‌های شرکت ایران خودرو با بخش‌های علمی و تحقیقاتی کشورگفت: ما تفاهم نامه‌های مختلفی با بخش‌های هوافضای سپاه، جهاد دانشگاهی، سازمان انرژی اتمی، دانشگاه علم و صنعت و سازمان صنایع دفاعی برای توسعه فناوری‌های مورد نیاز این شرکت منعقد کردیم.

به گفته وی برخی از این تفاهم نامه‌ها تبدیل به قرارداد شده و وارد فاز عملیاتی شده است.

وی همچنین به زمینه های همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و گفت :با توجه به تفاهم نامه‌ای که با این معاونت منعقد کردیم مقرر شد در زمینه طراحی و تولید خودروهای ارزان قیمت همکاری‌های مشترکی صورت گیرد که در این راستا کمیته مشترکی میان این شرکت و معاونت علمی تشکیل شده است.

رحیمی ضمن اشاره به احیای طرح ال 90 با محوریت  سازمان گسترش و نوسازی و توسعه فناوری‌های خودرویی از همکاری ایران خودرو و دانشگاه علم و صنعت خبر داد .

ایران خودرو در نظردارد تا با طراحی و تدوین نقشه راه هایی درحوزه موتور، گیربکس، سوخت‌های جایگزین برقی و هیبریدی  خودروهای ارزان قیمت  تولید کند .

 طرح تولید و ساخت موتورهای کم مصرف به منظور کاهش سرانه مصرف سوخت اجرایی می شود .

بهره مندی حداکثری از ظرفیت های شرکت‌های دانش بنیان، صنایع دفاعی و نظامی، دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی از جمله چشم اندا ایران خودرو در اجرای این طرح بوده است .

همچنین این شرکت در نظر دارد تا در این راستا تولید خودرو K۱۳۲ تا پایان سال ۱۳۹۹ و K۱۲۵ تا پایان سال ۱۴۰۰ اجرایی کرده و عمق ساخت داخل قطعات این خودروها ۹۰ درصد است.

سطح استاندارد دو خودروی K۱۳۲و K۱۲۵ یورو 5 تعیین شده و در ساخت پلتفرم‌های جدید خودروهای تولید شرکت ایران خودرو مشخصه‌هایی چون قیمت تمام شده، عمق ساخت داخل، قابلیت برقی سازی و قابلیت پوشش سوخت‌های جایگزین مد نظر قرار گرفته است.

همچنین تولید گیربکس‌های ۶ دنده از دیگر برنامه های پیش روی شرکت ایران خودرو است که این شرکت تا پایان سال جاری این نوع دنده ها وارد چرخه تولید و در خودروهای دنا و دنا پلاس استفاده می شود .

ایران خودرو در برنامه ریزی های بلند مدت خود نیز ضمن مطالعه بر روی وضعیت بازارجهانی خودروهای برقی در نظر دارد تا در سال 2025 تا 7 درصد تولید خودروهای هیبریدی و تا سال 2030 این میزان را به 12 تا 14 درصد تولید برساند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست