ایرانمنتخب سردبیر

خودروی Innotruck ؛ کامیونی از آینده

خودروی Innotruck ؛ کامیونی از آینده

خودروی Innotruck کامیونی است که به شما اجازه می‌دهد تا حس رانندگی در زمان آینده را تجربه کنید. تا به حال دو دستگاه از این کامیون به عنوان نسخه آزمایش تولید و عرضه شده‌اند. با برات نیوز همراه باشید.

کارآمدی اولین ویژگی خودروی Innotruck است

طراحی Innotruck با سرمایه‌گذاری Siemens و تحت نظارت لوییجی کولانی، طراح صنعتی معروف انجام شده‌است. در طراحی و ساخت این خودرو سعی شده‌است که یک برداشت مفهومی از کامیون‌های نسل آینده معرفی شود. آن‌چه باعث خلق این اثر شده‌است، تمرکز بر کارآمدی و طراحی نوین بوده‌است. هم‌اکنون دو نسخه آزمایشی این خودرو در وبسایت «JamesEdition» به مزایده گذاشته شده‌اند و علاقه‌مندان زیادی برای تصاحب آن‌ها رقابت می‌کنند.

کارآمدی ویژگی مهم خودروی Innotruck

لویجی کولانی طراح خودروی Innotruck ، پیش از این هم در سال ۲۰۱۲ با زیمنس همکاری داشته‌است. آن‌ها در این سال با حضور در نمایشگاه بین‌المللی MobiliTec در آلمان، توانستند نگاه‌تازه و آینده‌نگر خود نسبت به طراحی کامیون را به جهان معرفی کنند و افراد زیادی را شیفته این سبک از طراحی صنعتی سازند.

طراحی منحصر به فرد Innotruck تصویر جدیدی از کامیون معرفی می‌کند و بیان می‌دارد که خودورهای کشنده هم می‌توانند با اصول آیرودینامیکی مطابقت داشته‌باشند. این خودرو سعی دارد که رانندگی و حمل و نقل سازگار با محیط زیست را به جهانیان معرفی کند و به مبارزه با ناکارآمدی در سیستم حمل و نقل امروز برود.

طراحی غیرعادی و منحصر به فرد Innotruck

در خودروی Innotruck ،اتاقک قرارگیری راننده جدا از موتور محرک خودرو و پیوسته به قسمت بار طراحی شده‌است. این شیوه از طراحی موجب می‌شود که راننده از ارتعاشات موتور رهایی یابد و همچنین به طور مستقیم به قسمت بار کامیون دسترسی پیدا کند. برای افزایش میدان دید راننده، اکثر قسمت‌های بیرونی اتاقک راننده از جنس شیشه طراحی‌ شده‌اند که نحوه و شکل طراحی این سبک، ما را به یاد جت‌های جنگنده میاندازد. در قسمت پشت صندلی راننده، یک فضای استراحت زیبا قرار گرفته‌است که برای افرادی که با استفاده از کامیون به مسافرت‌های طولانی می‌روند، بسیار مناسب است. در بالای قسمت شیشه‌ای جلوی خودرو، دریچه قرار دارد که برای وارد شدن به اتاقک راننده باید از آن استفاده کرد.

طراحی منحصر به فرد خودروی Innotruck

اتاقک راننده به صورت الکترونیکی با موتور خودرو مرتبط است و دستورات راننده از طریق سیم‌ها به موتور منتقل می‌شود. در حالت عادی، توان این خودرو از چند موتور الکتریکی تامین می‌شود، اما در مواقعی که به توان‌های بالا نیاز باشد؛ این موتورها توسط یک موتور دیزل پشتیبانی می‌شوند. به این صورت خودروی Innotruck هم در توان‌های پایین با محیط زیست سازگار خواهد بود و هم در توان‌های بالا کارآمدی لازم را از خود نشان خواهد داد.

علی‌رغم آن‌که به تازگی نسخه‌های اصلی این خودرو به تولید رسیده‌اند و حتی به بازار هم عرضه شده‌اند، پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از ایده‌ها و جزئیات این خودرو به کندی راه خود را در بازار خودرو پیدا کنند. با این حال طراحی خودروی Innotruck نقطه عطفی در ساخت خودروهای کشنده بوده‌است و در آینده تاثیر شگرفی بر طراحی کامیون‌ها خواهد گذاشت. بنابراین باید خوشحال باشید که در عصری زندگی می‌کنید که می‌توانید شاهد ساخته‌شدن محصولاتی در این سطح از فناوری باشید.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید