خودرو برقی پرنده Xpeng نه یک پرنده و نه یک هواپیما، بلکه محصول جدیدی از این کمپانی به نام کیوی گوگو است که در نمایشگاه اتومبیل پکن به نمایش گذاشته شد.

به گزارش برات نیوز، Xpeng با معرفی یک وسیله نقلیه الکتریکی کاملاً جدید، در نمایشگاه خودروی پکن سال ۲۰۲۰ جمعیت را شگفت زده کرد، این تازه وارد رانندگی نمی‌کند بلکه پرواز می‌کند.

این خودرو برقی پرنده بیشتر از یک ماشین به یک هواپیمای بدون سرنشین شباهت دارد و هنوز در مرحله توسعه است بنابراین چیزی نیست که Xpeng انتظار داشته باشد به زودی آن را ارائه دهد.

این وسیله نقلیه که کیوی گوگو نامیده می‌شود، می‌تواند حداکثر دو مسافر را حمل کند و برای پرواز در فضای کم ارتفاع، بین ۱۶ تا ۸۲ فوت (۵ تا ۲۵ متر) از سطح زمین طراحی شده است.

کیوی گوگو در هفتمین سال توسعه خود است و دارای ۱۵ حقوق مالکیت معنوی اختصاصی است و تقریباً ۱۰ هزار آزمایش ایمنی آن قبلاً انجام شده است.

ماشین پرنده Xpeng

ماشین پرنده Xpeng رونمایی شد

کیوی گوگو در واقع توسط شرکتی به نام Xpeng Heitech در حال تولید است.

Xpeng این نهاد را چنین توصیف می‌کند: «واحدی با فناوری پیشرفته هوا فعال که اکثراً متعلق به مدیرعامل این شرکت، He Xiaopeng و Xpeng Motors است.»

Xpeng فقط ماشین دوم خود را به بازار عرضه کرده است و هنوز هم اساساً یک استارت آپ است.

حمل و نقل چند بعدی متصل به هوای شهری بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم حرکتی در آینده خواهد بود.

Xpeng در حال توسعه این راه حل در زمینه توسعه راه حل‎های حرکتی کاملاً یکپارچه و جامع برای شهرهای فردا است.

ما نباید این را به عنوان دور شدن از کار اصلی آنها در ساخت وسایل نقلیه الکتریکی که در جاده‌ها حرکت می‌کنند در نظر بگیریم.

Xpeng Heitech بخشی از برنامه تحقیق و توسعه طولانی مدت آن است و هیچ تأثیر مهمی در تجارت کنونی XPeng نخواهد داشت.

در حال حاضر، تلاش‌های Xpeng در فضای تحرک مجهز به هوای الکتریکی بر روی تحقیق و توسعه و طراحی‌های تجربی متمرکز خواهد بود. بنابراین، متأسفانه، به نظر نمی‌رسد که افراد بتوانند به این زودی‌ها کیوی گوگو را سفارش دهند.

اگرچه ممکن است خودرو برقی کیوی گوگو در غرفه Xpeng توجه زیادی را به خود جلب کند، اما این خودروساز اخبار بیشتری در نمایشگاه پکن داشته است.

طرح لیزینگ باتری

XPeng برنامه ۷ ساله لیزینگ باتری را اعلام کرد. این پیشنهاد جدید به کسانی که یک وسیله نقلیه Xpeng را خریداری می‌کنند اجازه می‌دهد تا ۶۰۰۰۰ تا ۷۵،۰۰۰ رنمینبی(واحد پول چین)، (۸،۷۹۵  تا ۱۰,۹۹۰ دلار آمریکا) باتری اجاره را با بازپرداخت ماهانه بین ۷۸۰ تا  ۹۸۰ رنمینبی، ۱۱۴ تا ۱۴۳ دلار آمریکا اجاره دهند.

طرح سوپرشارژ رایگان

Xpeng اعلام کرد که افرادی که برای اولین بار این خودرو برقی پرنده را می‌خرند، می‌توانند از ۳۰۰۰ کیلووات ساعت برای هر اتومبیل در هر سال سوپرشارژ رایگان بهره‌مند ‌شوند.

در چین، تمام شارژ سریع DC را سوپرشارژ می‌نامند. این اصطلاح خاص تسلا در چین مانند جاهای دیگر نیست. Xpeng با ارائه دهندگان شارژ از جمله State Grid ، China Southern Power Grid  TELD  tar Charge  Orange Energy همکاری می‌کند تا شبکه فوق شارژ خود را گسترش دهد.

این طرح بلافاصله در ایستگاه‌های شارژ منتخب در ۲۴ شهر برای مشتریان در دسترس خواهد بود و در ۶۰ شهر در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۰ شهر در پایان سه ماهه دوم سال 2021 گسترش می‌یابد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *