قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، حمید قاسمی ده چشمه اعلام کرد: تبدیل خودروهای عمومی وانت بار و تاکسی به دوگانه سوز طبق مصوبه هیات دولت به صورت رایگان انجام خواهد شد. برای سایر خودروها نیز که خودرو مسافربر شخصی هستند و وزارت کشور آن‌ها را به‌رسمیت می‌شناسد، برنامه‌هایی را در نظر گرفته‌ایم.

به‌گزارش برات نیوز، وی در ادامه سخنان خود افزود: وزارت کشور برای این موضوع مولفه‌هایی را تعریف کرده که سرویس مدارس و تاکسی‌های اینترنتی می‌توانند مشمول این طرح باشند. البته این موضوع بازهم شامل حال تمام مسافربرهای شخصی نخواهد شد و تنها خودروهای پرمصرفی که در این حوزه فعال هستند از این طرح بهره خواهند برد.

قائم مقام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی همچنین اعلام کرد: خودروهای مسافربر شخصی کم‌مصرف و دوره‌ای شامل این طرح نخواهند شد. علاوه‌براین، برخی خودروهای شخصی نیز در تهران فعال هستند که مجوز تاکسی دارند که تعداد آن‌ها حدود ۳۷ هزار دستگاه است و لیست این خودروها کاملا مشخص است.

بیشتر بخوانید: رانندگان تاکسی بیشترین متقاضیان دریافت وام کرونا

قاسمی همچنین گفت: سامانه شرکت پالایش و پخش باید به سامانه وزارت کشور متصل شود. از این طریق، پس از ثبت‌نام متقاضی مشخص می‌شود که آیا شرایط دریافت این طرح را دارد یا خیر، پس از گذر از مرحله تایید، فرد می‌بایست مبلغ سه میلیون تومان را پرداخت کند و در نوبت تبدیل قرار گیرد.

وی همچنین در رابطه با جزییات پرداخت تبدیل خودروهای مسافربر شخصی، اذعان داشت: حدود ۹ میلیون تومان توسط دولت و سه میلیون تومان توسط متقاضی پرداخت می‌شود و این طرح برای ۲۰۰ هزار خودرو در نظر گرفته شده است. درحال حاضر، سامانه شرکت پالایش و پخش آماده است ومنتظر آماده شدن سامانه وزارت کشور هستیم. پیش‌بینی می‌شود که تا دو هفته آینده این طرح وارد مرحله اجرایی شود.

طبق مصوبه شورای اقتصاد قرار شده است که یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودروی عمومی گازسوز شوند که این طرح اکنون در حال اجرا است. طبق اعلام مسوولان مربوطه، ۱۳۶ هزار و ۷۰۰  خودرو در سایت gcr.niopdc.ir ثبت نام شده‌اند که از این میان ۵۱ هزار و ۶۰۰ خودرو مشمول این طرح شده و ۲۳ هزار تبدیل صورت گرفته است. ۲۲ هزار خودرو نیز در صف تبدیل قرار دارند. درحال حاضر تبدیل ۲۰۰ هزار خودرو مسافربرشخصی نیز با کمک هزینه دولت به دوگانه‌سوز در جریان است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *