شرکت سونی به تازگی با یک نمایش جدید و هیجان انگیز، اطلاعات بسیاری از کنسول‌ نسل بعدی خود، یعنی پلی استیشن 5 منتشر کرد و تریلرهای بسیار جالبی را ارائه داد. با این حال،‌ بر اساس این نمایش می‌توانیم بگوییم که دارندگان کنسول نسل فعلی پلی استیشن 4 فعلا لازم نیست نگران باشند و به فکر تعویض و ارتقای کنسول خانگی خود بروند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با برات نیوز همراه باشید.

در نمایش جدید شرکت سونی و تیم پلی استیشن، این شرکت علاوه بر رونمایی از قیمت نهایی مدل‌های مختلف کنسول پلی استیشن 5 و البته تاریخ انتشار آن‌، تریلرهای زیبا و هیجان انگیزی نیز از بازی‌های مورد انتظار پیش رو ارائه کرد که توانست طرفداران و بازی‌بازان را تا حد زیادی هیجان زده و مشتاق نماید. با مشاهده نمایش تازه‌ی سونی، همه ما برای آغاز نسل بعد هیجان زده شدیم و تحت تاثیر قرار گرفتیم؛ تا حدی که هم‌اکنون بسیاری از مردم به فکر فروش کنسول پلی استیشن 4 و پیش خرید کنسول پلی استیشن 5 هستند. با این حال، با توجه به اطلاعات منتشر شده از سوی سونی، می‌توانیم تایید کنیم که دارندگان کنسول پلی استیشن 4 که به انتهای عمر خود رسیده و یک کنسول سالخورده به حساب می‌آید، فعلا نگران نباشند!

بیشتر بخوانید: 15 تفاوت پلی استیشن 5 با پلی استیشن 4

حال، به تازگی مدیر کل برند پلی استیشن، یعنی آقای جیم رایان (Jim Ryan) در مصاحبه با رسانه واشنگتن پست، به صورت رسمی توضیح داده که کنسول پلی استیشن 4 همچنان برای این شرکت مهم است و از آن جایی که جامعه طرفداری این کنسول بسیار بزرگ و چشمگیر است، آن‌ها سعی می‌کنند تا 3 یا 4 سال دیگر از کنسول نسل هشتمی خود پشتیبانی نمایند!‌ جیم رایان در بخش مهمی از صحبت‌های خود می‌گوید که طرفداران و دارندگان کنسول پلی استیشن 4 برای ما به شدت مهم هستند و این وضعیت تا 3 یا 4 سال آینده نیز دنبال خواهد شد. جیم رایان می‌گوید درست است که بسیاری از بازی‌بازان و کاربران به سمت پلی استیشن 5 می‌روند و آن را خریداری می‌کنند اما میلیون‌ها نفر همچنان با کنسول پلی استیشن 4 باقی خواهد ماند و سونی وظیفه خود می‌داند تا از این تعداد بازی‌باز، حمایت و پشتیبانی کند.

با این که این خبر در خبرگذاری‌ها و رسانه‌ها بسیار بزرگ شد و عده‌ای با شنیدن آن تعجب کردند، اما باید بگوییم که شرکت سونی و به صورت کلی، تیم پلی استیشن پیش از این سابقه خوبی در پشتیبانی کردن از کنسول‌های قدیمی‌تر خود داشته‌اند و هیچگاه به همین راحتی کنسول نسل قبلی خود را رها نمی‌کردند. به عنوان مثال، محبوبیت بی نظیر و شگفت انگیز کنسول خاطره انگیزی مانند پلی استیشن 2 سبب شد تا سونی حتی سال‌های پس از اتمام نسل ششم نیز از آن کنسول پشتیبانی کرده و آن را فراموش نکند. این وضعیت، حتی برای کنسول پلی استیشن 3 نیز برقرار بود و حالا قرار است برای کنسول پلی استیشن 4 نیز تکرار شود. شرکت سونی همچنین به تازگی در مورد بازی‌ها و به صورت کلی محتوای بیشتر برای پلی استیشن 4 صحبت کرده و به نظر می‌رسد که محبوبیت بسیار خوب این کنسول در نسل هشتم (از پرفروش ترین کنسول‌های بازی تاریخ)، سونی را برای پشتیبانی خوب و شایسته از آن، حتی پس از اتمام نسل، مجاب کرده است.

بیشتر بخوانید: قیمت و تاریخ عرضه پلی استیشن 5 

با تمام این تفاسیر، نباید فراموش کنیم که برخی از بازی‌های معرفی شده برای پلی استیشن 5، انحصارا برای این کنسول منتشر می‌شوند و خبری از نسخه پلی استیشن 4 آن‌ها نیست. به عنوان مثال، بازی‌های Ratchet and Clank: Rift Apart و Demon’s Souls و دنباله‌ی تازه معرفی شده‌ی God of War، تنها برای کنسول نسل نهمی منتشر خواهند شد.

اگر از دارندگان کنسول پلی استیشن 4 هستید، قطعا با خواندن این مطلب مقدار زیادی از نگرانی‌تان بابت نسل بعد، کم می‌شود. نظر شما در مورد نسل بعدی کنسول‌ها و عناوین انحصاری آن‌ها چیست؟ نظرات خوب خود را با برات نیوز به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *