1. خانه
  2. گزارش و مصاحبه
  3. درآمد متوسط یوتیوبرها چقدر است؟
گزارش و مصاحبهمنتخب سردبیر

درآمد متوسط یوتیوبرها چقدر است؟

اواخر دهه میلادی اخیر بود که پدیده اینترنتی جدیدی به نام یوتیوبر (YouTuber) به وجود آمد. پیش از این درآمدزایی در زمینه سرگرمی متعلق به گروهی از افراد خوش شانس بود، اما امروزه هر کسی می تواند با انجام کار مورد علاقه اش در اینترنت امرار معاش کند، البته به شرط اینکه کارش با استقبال عمومی مواجه شود.

به گزارش برات نیوز، ایده تبدیل شدن به یوتیوبر به دلایل گوناگونی رایج شده است. جدای از امتیازات مالی، این افراد اغلب بیشتر از ستاره های مشهور هالیوود در دسترس طرفدارانشان هستند.

اما یوتیوب چقدر می تواند سودآور باشد؟ جلوتر به بررسی درآمد یوتیوبرهای متوسط و معروف می پردازیم.

یک یوتیوبر به طور متوسط چقدر درآمد دارد؟

راه اندازی یک کانال یوتیوب کار پیچیده ایست و بسیاری از کسانی که کانال دارند هیچ درآمدی از جانب آن کسب نمی کنند. برای پول درآوردن در این پلتفرم، باید معیارهای خاصی را رعایت کرد.

برای افراد واجد شرایط، درآمد متوسط به طور قابل توجهی متفاوت است. به عنوان مثال، اگر یک میلیون دنبال کننده داشته باشید، می توانید حدودا ماهانه پنج هزار دلار یا سالانه شصت هزار دلار درآمد کسب کنید.

یوتیوبرها از راه های مختلفی کسب درآمد می کنند. ساختن ویدیوهای اسپانسردار یکی از راه های ایجاد درآمد اضافی است که می تواند ناشی از همکاری های یکباره یا بلندمدت باشد.

یوتیوبرهای پردرآمد چقدر پول در می آورند؟

در مقایسه با بسیاری از یوتیوبرها که فقط از طریق درآمد حاصل از تبلیغات میزان قابل توجهی پول به دست نمی‌آورند، برخی از کانال‌ها می‌توانند پولی فراتر از هزینه زندگی خود از یوتیوب دریافت کنند.

رایان کاجی: یکی از موفق ترین کانال های یوتیوب رایانز ورلد (Ryan’s World) است که ستاره آن رایان کاجی ده ساله است. این کانال محتوایی مناسب خانواده دارد و به بچه ها کمک می کند تا به همراه سرگرمی در مورد جهان بیشتر بیاموزند. کانال کاجی تا اوایل سال ۲۰۲۲ بیش از ۳۱ میلیون دنبال کننده داشت. در سال ۲۰۲۰، این کانال تنها از راه تبلیغات ۲۶ میلیون دلار به دست آورد.

جیمی دونالدسون: یکی دیگر از کانال های برجسته یوتیوب مستربیست (MrBeast) است که توسط جیمی دونالدسون اداره می شود. تا اوایل سال جاری، مستربیست بیش از ۸۷ میلیون دنبال کننده داشته است. این یوتیوبر کانال های دیگر نیز دارد که عملکرد خوبی دارند. به عنوان مثال، مستربیست گیمینگ (MrBeast Gaming) بیش از ۲۵ میلیون دنبال کننده دارد، در حالی که این رقم برای بیست ری اکتز (Beast Reacts) بیش از ۱۴ میلیون نفر است. کانال دیگر او که بر روی ویدیوهای کوتاه تمرکز دارد بیش از ۱۱ میلیون دنبال کننده دارد. دونالدسون از ژوئن ۲۰۱۹ تا همان ماه یک سال بعد، ۲۴ میلیون دلار به دست آورد.

پیو دی پای: این یوتیوبر سوئدی یکی از برجسته ترین نام های این پلتفرم است. او که از سال ۲۰۱۰ در یوتیوب فعال بوده است، کار خود را در این پلتفرم با به اشتراک گذاشتن محتوای مرتبط با بازی های ویدیویی آغاز کرد. از آن زمان، محتواهای او بهبود یافته است و موضوعات متعددی را پوشش می‌دهد، اگرچه در درجه اول حول ترندهای اینترنت و موضوعات داغ می‌چرخد.

نیت اوبراین: بیشتر محتوای کانال او که تحت نام خودش نیز اداره می شود، بر امور مالی – به‌ویژه سرمایه‌گذاری بلندمدت – و توسعه شخصی متمرکز است. اوبراین در مورد استراتژی‌های پول‌ در آوردن که برای خودش مفید بوده اند صحبت می کند و به دنبال ارائه گام‌های قابل انجام برای کسانیست که علاقه‌مند به یادگیری بیشتر در مورد بهبود وضعیت مالی خود هستند. به گفته بیزینس اینسایدر، او در عرض یک سال ۴۴۴ هزار دلار از درآمد تبلیغات در یوتیوب به دست آورده است.

یوتیوب چقدر و چگونه پرداخت می کند؟

برای واجد شرایط کسب درآمد از یوتیوب شدن، باید حداقل هزار دنبال کننده داشته باشید و علاوه بر این، کانال شما باید حداقل چهار هزار ساعت مورد تماشای دیگران قرار گرفته باشد.

هنگامی که واجد شرایط کسب درآمد شوید، یوتیوب ۴۵ درصد از درآمد تبلیغات را برای خود برمی دارد. به طور کلی، یوتیوبرها به ازای هر هزار بازدید تبلیغاتی حدود ۱۸ دلار یا به ازای همان تعداد بازدید از ویدیوهای خود بین ۳ تا ۵ دلار کسب می‌کنند.

میزان پرداخت یوتیوب به عوامل گوناگونی بستگی دارد. یکی از این عوامل موقعیت مکانی مخاطبان شماست که نقش مهمی را ایفا می کند. برای مثال مخاطبی که در نروژ زندگی می کند نسبت به مخاطبی از آرژانتین درآمد بیشتری را برای شما فراهم می کند.

برای به حداکثر رساندن درآمد، ضروریست که کاربر تبلیغات را رد نکند. یوتیوبری که مخاطبانش تبلیغات را کامل تماشا می کنند، درآمد بیشتری از کسی که مخاطبانش تبلیغات را رد می کنند به دست می آورد حتی اگر تعداد دنبال کنندگان کمتری داشته باشد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

5 + 18 =

فهرست