تکنولوژی

پشتیبانی iOS 14 از درایوهای رمزنگاری شده

درایو های رمزنگاری شده

استفاده از حافظه اکسترنال در کنار آیپد، بسیار آسان و کاربردی است. خوشبختانه اپل به تازگی اقدام به معرفی یک برنامه مدیریت فایل هم کرده است. برنامه‌ای که به کاربران امکان جست‌وجوی آسان در محتوای درایو را می‌دهد. اما در این مطلب برای کسانی که از درایو های رمزنگاری شده شده استفاده می‌کنند، خبر خوشی داریم. به احتمال فراوان، امکان استفاده از درایو های رمزنگاری شده در iOS 14 فراهم خواهد شد.

در به روزرسانی بعدی سیستم عامل iOS 14، با پشتیبانی درایوهای رمزنگاری شده می‌توانید از این درایوها در آیفون یا آیپد خود استفاده کنید. فرایند اتصال این درایوها به دستگاه آیپد، تفاوتی با قبل نخواهد داشت. ضمن اینکه دسترسی به این درایوهای رمزنگاری شده، از طریق نوار کناری اپلیکیشن مدیریت فایل صورت می‌گیرد.

درایوهای رمزنگاری شده در ios 14
iOS 14 از حافظه اکسترنال پشتیبانی میکند

کاربر می‌تواند به راحتی با لمس آیکون درایو و وارد کردن رمز عبور، به اطلاعات ذخیره شده در آن دسترسی داشته باشد. البته باید به این نکته اشاره کنیم که فرمت رمزنگاری این درایوها، باید APFS باشد. بنابراین، درایوهایی که با فرمت دیگری رمزنگاری شده باشند، در این سیستم عامل قابل شناسایی نخواهند بود. این مساله ممکن است موجب دردسر برخی از کاربران، مخصوصا گروهی که علاوه بر مک از سیستم عامل ویندوز هم استفاده می‌کنند، شود. با این حال، کاربرانی که فقط از سیستم عامل مک اپل استفاده می‌کنند، می‌توانند به راحتی و با کمک نرم افزار Disk Utility، درایو مورد نظرشان را با فرمت APFS رمزنگاری کنند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید