1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. درخواست وزیر برای تصویب طرح سختی کارکارکنان پست
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

درخواست وزیر برای تصویب طرح سختی کارکارکنان پست

کارکنان پست

وزیر ارتباطات ازمعاون اول رییس جمهوری تصویب طرح سختی کار کارکنان پست را درخواست کرد.

به گزارش برات نیوز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گردهمایی موزعین پست استان تهران و در حضور معاون اول رئیس جمهور به مشکلات و موانع کارکنان پست اشاره کرد و از معاون اول رئیس جمهوری خواستار همکاری برای تسریع در رفع این مشکلات شد.

این درحالی است که کارکنان پست نسبت به حقوق و مزایای خود انتقاد دارند و درخواست بهبود شرایط را دارند.

عیسی زارع پور وزیر در گردهمایی موزعین پست استان تهران با تقدیر از حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری در این مراسم، به مشکلات و مسائل کارکنان این شرکت پرداخت.

وی با اشاره به اینکه در ۲ سال گذشته و با همه گیری ویروس کرونا کار پست چندین برابر شد، گفت: بار اصلی خرید‌های اینترنتی و کسب و کارهای دیجیتال در این دوران بر عهده کارکنان شرکت ملی پست بود.

بهره‌گیری از فناوری‌های جدید و تحقق پست هوشمند

زارع پور وزیر ارتباطات اعتماد مردم به پست و نیروی انسانی تلاشگر آن‌ را دو سرمایه بزرگ این شرکت عنوان کرد و گفت: ما برنامه داریم با ظرفیت‌های موجود و با بهره گیری حداکثری از فناوری های جدید، پست هوشمند را محقق کنیم.

وی به استفاده از فناوری های جدید در همه مراحل کار پست از  قبول، تجزیه، رهسپاری تا تحویل بسته در پست تاکید کرد و افزود:  با این حرکت کار برای کارکنان پست تسهیل می‌شود و خدمات با کیفیت و سرعت بهتر به مردم ارائه می‌شود.

وزیر ارتباطات شرکت پست را شرکتی بر مبنای درآمد، هزینه و دریافت تعرفه عنوان کرد و گفت: چند سالی است که تعرفه‌های پستی تغییری نداشته است و ما تلاش کردیم در سال گذشته تعرفه‌های پستی را در کمیسیون تنظیم مقررات به روز کنیم و امیدواریم با مساعدت معاون اول در ستاد تنظیم بازار مصوب شود.

لزوم اصلاح تعرفه‌های پستی مانند تعرفه‌های پزشکی

وی افزود: ما درخواست داریم تعرفه‌های پستی مانند تعرفه‌های های پزشکی که در ابتدای هر سال در هیات دولت مصوب می شود بر اساس تورم سالانه اصلاح شود و ما دیگر شاهد مشکلات موجود نباشیم.

زارع پور به سختی کار کارکنان پست به خصوص موزعین نیز اشاره و از معاون اول درخواست کرد این موضوع مجدد در کمیسیون اجتماعی دولت مطرح و تصویب شود.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم تمبر یادبود شهید سلیمانی به معاون اول رئیس جمهور تقدیم شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست