به گفته وزیر راه و شهرسازی، در یک هفته گذشته با افزایش دو و نیم برابری، تعداد مستاجران دریافت‌کننده وام ودیعه مسکن از ۱۲ هزار به ۳۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش برات نیوز، به دنبال اعلام خبر اعطای وام ودیعه مسکن و طی مراحل ثبت نام و گزینش و تکمیل مدارک، وزیر راه و شهرسازی از اعطای این وام به ۳۰ هزار نفر خبر داده است.

«محمد اسلامی» در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص وام ودیعه مسکن مستاجران با بیان اینکه بانک‌ها،  سازوکار خود را با سامانه طرح اقدام ملی مسکن در بخش ودیعه انطباق دادند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۱۵ هزار نفر پرونده تشکیل داده و ۳۰ هزار نفر این وام را دریافت کرده‌اند.

وی همچنین در خصوص ارسال پیامک به صاحبان مسکن‌ خالی، گفت: ۱۰۹ هزار نفر را در این زمینه اعتبارسنجی کردیم و نام آنها را در اختیار سازمان امور مالیاتی گذاشتیم تا اقدامات لازم صورت بگیرد.

به گفته اسلامی، این روند نیز مانند بسیاری از کارها ممکن است نواقصی داشته باشد اما در این زمینه اقدام کردیم و پیگیر نیز خواهیم بود.

۱۰۰ هزار نفر برای طرح ملی مسکن ثبت نام کرده اند

اسلامی درباره طرح ملی مسکن نیز تصریح کرد: متقاضیان طبق دستورالعمل اعلام شده باید مدارک خود را تکمیل و در بانک، افتتاح حساب کنند و سپس پول به حساب بریزند تا هر چه سریع‌تر به پروژه‌ها متصل شوند.

وی با بیان اینکه درصدد رفع مشکلات هستیم، اظهار داشت: عده‌ای اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده‌اند به این معنا که در رقمی از کد ملی یا موارد مشابه، اطلاعات نادرستی را ثبت کرده‌اند که در بعضی استان‌ها شرایطی را فراهم کردیم تا این متقاضیان دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران  نسبت به اصلاح مدارک اقدام کنند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ هزار نفر افتتاح حساب کرده‌اند، تاکید کرد: بیش از ۵۰ هزار نفر نیز پول به حساب‌ها واریز کردند و بر همین اساس واگذاری زمین به صورت گروهی آغاز شده است.

بیشتر بخوانید: تغییرات دوباره ضمانت وام ودیعه مسکن

به گفته وی، بر اساس آخرین آمار اعلام شده حدود ۸۸ هزار نفر زمین‌های خود را تحویل گرفتند و تعداد ۵۸ هزار نفر نیز به پروژه‌ها متصل شدند و به محض تکمیل اطلاعات پرونده‌ها و واریز پول به حساب،  این طرح به جلو پیش می‌رود.

وام ودیعه مسکن مستاجران قرار بود در راستای کمک به قشر ضعیف اجرایی شود و اقشاری مانند کارگران و حقوق‌بگیران ثابت با اولویت ازدواج‌های جدید و خانواده‌های پنج نفر و بیشتر، مشمولان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور، و همچنین زنان سرپرست خانوار را حمایت کند .

 شرایط لازم برای دریافت تسهیلات شامل داشتن فرم ج سبز در سامانه وزارت راه و شهرسازی، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متأهل یا سرپرست خانوار بودن، داشتن سابقه پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا، و اجاره نامه رسمی یا اجاره نامه ثبت شده در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات و کد رهگیری بود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *