اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

برای دریافت وام ودیعه مسکن تا 20 مرداد فرصت دارید

دریافت وام ودیعه مسکن

به دنبال افزایش بی رویه قیمت مسکن، مبالغ رهن و اجاره نیز سیر صعودی را طی کرد به طوری که اغلب مردم حتی برای رهن و اجاره واحدهای کوچک هم عاجز شدند. درهمین راستا دولت پس از بررسی های انجام شده تصمیم به اختصاص 20 هزارمیلیارد تومان بودجه برای کمک به اجاره مستاجران گرفت تا مردم پس از ثبت نام و بررسی وضعیت آنها از این وام بهره مند شوند. البته دریافت وام ودیعه مسکن شرایط خود را دارد.

حالا پس از انجام مراحل اولیه ثبت نام وزارت راه و شهرسازی اعلام کرده است متقاضیانی که به صورت پیامکی برای تسهیلات کمک ودیعه مسکن درخواست داده‌اند باید برای تکمیل فرایند ثبت نام براساس آخرین رقم سمت راست کد ملی خود از روزهای ۱۴ تا ۲۰ مرداد به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنند.

بیشتر بخوانید:‌ کمک ودیعه مسکن وعده ای که به زودی محقق می‌شود

به دنبال ثبت نام پیامکی برای دریافت وام ودیعه مسکن توسط مستاجران، متقاضیان دریافت این تسهیلات باید برای تکمیل فرآیند ثبت نام با توجه به آخرین رقم سمت راست کد ملی از ساعت ۱۱ صبح روزهای مشخص شده با مراجعه به سامانه tem.mrud.ir نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

همچنین معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اعلام داشته که متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۴» است 14 مرداد ، متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۲و ۳» است 15 مرداد، متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۱» است 16  مرداد ، متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۵»، «۶» و «۷» است 17 مرداد و متقاضیانی که آخرین رقم سمت راست کد ملی آنها «۰»، «۸»، «۹» است 18 مرداد برای تکمیل فرآیند ثبت نام می توانند اقدام کنند.

این معاونت اعلام داشته  کلیه متقاضیان جامانده نیز برای ثبت نام در سامانه باید در روز 20 مرداد جاری ثبت نام کنند.

رییس کل بانک مرکزی درباره جزئیات این وام اعلام کرد: تسهیلات کمکی به مستأجران، تحت عنوان تسهیلات «مرابحه خرید کالا و خدمات» به محض اعلام مشخصات اشخاص واجد شرایط از سوی وزارت راه وشهرسازی، آغاز خواهد شد.

عبدالناصر همتی اظهار کرد: مبالغ این وام براساس طبقه بندی شهرها ۱۵، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان بوده و به دو روش قابل پرداخت است.

وی افزود: در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می‌توانند تسهیلات را یک‌ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و درپایان سال، اصل آن را پرداخت کنند. در روش دوم نیز، متقاضیان می‌توانند وام را سه ساله دریافت کنند و در مدت ۳۶ ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند.

طبق اعلام بانک مرکزی، رییس کل این بانک تاکید داشته که مالکان هیچ دخل و تصرفی در وام اجاره مسکن ندارند و تنها کسانی که این وام را دریافت می کنند باید برای این وام تصمیم بگیرند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید