بورسمنتخب سردبیر

دریافت کد بورسی در 10 دقیقه امکان پذیر است

با توجه به شیوع ویروس کرونا و جلوگیری از ازدحام جمعیت در دفاتر  پیشخوان، مقرر شد تا بورس و سامانه «سجام» برای اجراز هویت به صورت غیر حضوری و الکترونیکی عمل کنند و دریافت کد بورسی به صورت غیر حضوری باشد. حالا به نظر می‌رسد که تمام مراحل این کار انجام شده و دریافت کد بورسی تنها در ۱۰ دقیقه امکان پذیر خواهد بود. آن هم به صورت غیر حضوری. با برات نیوز همراه باشید.

احراز هویت الکترونیکی به مجموعه‌ای از راستی‌ آزمایی‌ها در خصوص اطلاعات هویتی افراد گفته می‌شود که از طریق اداره ثبت احوال و اطلاعات مربوط به شماره تلفن همراه فرد است که با سامانه شاهکار تطابق داده می‌شود. همچنین یکسان بودن شماره همراه فرد با کد ملی و یکسان بودن اطلاعات محل سکونت با کد پستی و یکسان بودن اطلاعات بانکی با شماره شبای بانکی نیز بخش دیگری از این مجموعه خواهد بود. از طرف دیگر کاربران باید عکس و فیلم خود را هم ارسال کنند.

با طی کردن تمامی این مراحل کاربران به وسیله اپلیکیشن مربوطه وارد فضای احراز هویت خواهند شد. سپس از طریق ارسال عکس یا فیلم و بیان یک جمله از کاربر در خواست راستی ازمایی بیشتر خواهد شد. در این مرحله نیز عکس با پایگاه تبت حوال تطابق داده می‌شود. در آخر هم اپراتور وظیفه چک کردن نهایی اطلاعات را دارد تا از بروز خطای احتمالی جلوگیری شود.

به این ترتیب احراز هویت و دریافت کد بورسی تنها در ۱۰ دقیقه امکان پذیر خواهد بود.

براساس اطلاعات منتشر شده احزار هویت الکترونیکی در سامانه Sejam.ir فعلا به صورت آزمایشی انجام می‌شود و هنوز به مرحله استفاده عمومی نرسیده است. هنوز مشخص نشده که سیستم دریافت کد بورسی تنها در ۱۰ دقیقه کی در اختیار تمام کاربران قرار می‌گیرد؛ اما به نظر می‌رسد که چیزی به عرضه عمومی این سرویس باقی نمانده است.

منبع: ایسنا

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید