تکنولوژی

دسترسی رایگان تمام کاربران گوگل به سرویس برگزاری جلسات مجازی گوگل میت

دسترسی رایگان تمام کاربران گوگل به سرویس برگزاری جلسات مجازی گوگل میت

با شیوع ویروس کرونا و افزایش کنفرانس‌های مجازی توسط شرکت‌ها و حتی مردم عادی، گوگل تصمیم گرفت تا سرویس گوگل میت (Google Meet) خود را به‌صورت رایگان، در دسترس تمام کاربران قرار دهد. در ادامه با برات نیوز همراه باشید.

Google Meet، یک سرویس برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی پولی گوگل است که به‌تازگی برای تمام کاربران و شرکت‌هایی که قصد استفاده از آن را دارند؛ به‌طور رایگان در دسترس قرار گرفته است.

این سرویس که پیش‌تر با نام Google Hangouts Meet شناخته می‌شد، تا امروز فقط در اختیار کاربران G Suite قرار داشت. G Suite مجموعه‌ای از ابزارها و سرویس‌های ابری است که چندین سرویس گوگل را به‌صورت انحصاری، در دسترس کاربران خود قرار می‌داد. استفاده از این سرویس برای مشتریان رایگان است اما برخی از ویژگی‌های مهم آن در خصوص شرکت‌ها و پروژه‌ها، به‌صورت پولی ارائه می‌شود.

با وجود گسترش فعالیت‌های مردم در فضاهای آنلاین، انجام وظایف به‌صورت دورکاری و برقراری جلسات مجازی، گوگل تصمیم گرفت تا سرویس Meet را به رایگان در اختیار کاربران G Suite قرار دهد. پیش از این، مردم می‌توانستند بدون پرداخت هزینه‌ای برای این محصول، از امکانات Meet بهره ببرند؛ اما تماس فقط از طرف شخصی امکان‌پذیر بود که یک حساب کاربری پرداخت‌شده G Suite داشته باشد. اما حالا این قانون برای همه تغییر کرده و کاربران رایگان، به‌راحتی می‌توانند با یکدیگر تماس برقرار کنند.

می‌توان از ویژگی‌های گوگل میت در گروه‌ها، تیم‌ها، کسب و کارها، سازمان‌ها، مدارس و موسسات آموزشی بهره برد. همچنین برای اولین‌بار، پس از رایگان‌شدن این سرویس، اشخاص عادی هم می‌توانند با هر فرد که بخواهند، تماس برقرار کنند. پس از آزادشدن استفاده از Google Meet برای اشخاص عادی، این سرویس میزبان کلاس‌های ورزشی، گروه‌های کتاب‌خوانی، ملاقات همسایه‌ها و حتی دورهمی‌های دوستانه بوده است.

به‌طور معمول، میزان استفاده رایگان از این محصول تنها ۶۰ دقیقه بوده است، اما گوگل اعلام کرده که تا پایان ماه سپتامبر، هیچ‌گونه محدودیتی در استفاده از این سرویس وجود نخواهد داشت.

البته می‌توان گفت که شاید این اقدام گوگل، واکنشی نسبت به موفقیت‌ سرویس‌های ملاقات مجازی Zoom و Microsoft Team بوده تا از قافله عقب نماند.

منبع: Search Engine Journal

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید