تکنولوژی

دسترسی همزمان چند دستگاه به واتس اپ

دسترسی همزمان چند دستگاه به واتس اپ

واتساپ پیام رسان پرکاربردی در میان مردم است. خبرها حاکی از آن است که شرکت فیسبوک در به روزرسانی‌های آینده این نرم افزار، از قابلیت جدید واتساپ در زمینه سهولت دسترسی کاربران به حساب خود رونمایی خواهد کرد. به زودی می‌شود دسترسی همزمان چند دستگاه به واتس اپ را شاهد باشیم.

قابلیت جدید واتساپ برای حل مشکل دسترسی کاربران
کاربرانی که چند دستگاه موبایل در اختیار دارند، نمی‌توانند به صورت همزمان از یک حساب مشترک روی گوشی‌های خود استفاده کنند

به گزارش برات نیوز ، واتساپ بر خلاف پیام‌رسان‌های دیگری مانند لاین و اسکایپ، شماره تلفن افراد را به عنوان شناسه شخصی آن‌ها در نظر می‌گیرد. این ویژگی به معنای آن است که اگر نسخه دسکتاپ و نسخه تحت وب واتساپ را کنار بگذاریم، کاربر غیر از همان دستگاه موبایلی که واتساپ خود را روی آن ایجاد کرده‌است، روی هیچ دستگاه دیگری نمی‌تواند از حساب خود استفاده کند و از این نظر تحت محدودیت‌های فراوانی قرار می‌گیرد. بنابراین اگر یک کاربر واتساپ چند دستگاه موبایل در اختیار داشته باشد و بخواهد که روی تمام آن دستگاه‌ها از یک حساب واتساپ استفاده کند، با مشکل مواجه خواهد شد. به همین دلیل دسترسی همزمان چند دستگاه به واتس اپ فراهم می‌شود.

در نسخه‌های جدید واتساپ ، قابلیت دسترسی همزمان چند دستگاه به یک حساب اضافه خواهد شد

طبق گزارشات منتشر شده در WABetaInfo، پیام رسان واتساپ به زودی دچار تغییرات زیادی خواهد شد. به نظر می‌رسد که واتساپ در نسخه بتای خود برای اندروید که به زودی معرفی می‌شود، امکانات تازه‌‌ای داشته باشد. به احتمال زیاد، این چند قابلیت جدید واتساپ ، به کاربران اجازه می‌دهد که از حساب واتساپ خود برای یک شماره منحصر به فرد، به صورت همزمان در چند دستگاه مختلف استفاده کنند.

چند قابلیت جدید واتساپ در نسخه بتا
نسخه بتا واتساپ که به تازگی منتشر شده‌است، قابلیت‌های تازه‌ای درون خود دارد

این قابلیت که به نام «دستگاه‌های مرتبط» شناخته می‌شود، در بسیاری از نرم‌افزارهای پیام رسان وجود دارد؛ اما کاربران واتساپ از این نظر با مشکل مواجه بودند. ولی با اضافه شدن این قابلیت جدید به واتساپ در آینده، انتظار می‌رود که مشکل کاربرانی که نیازمند هستند از یک حساب کاربری روی چند دستگاه موبایل استفاده کنند، به طور کامل برطرف شود. بدون وجود این قابلیت، اگر فردی چند تلفن همراه در اختیار داشته باشد، برای هر یک از این تلفن‌ها به یک حساب کاربری مجزا برای واتساپ نیازمند خواهد بود که می‌تواند دسترسی افراد به او را مشکل کند و دیگران برای تماس با او دچار گیجی و سردرگمی شوند.

تاریخ مشخصی برای زمان ارائه این قابلیت توسط واتساپ اعلام نشده‌است، اما حضور این قابلیت در جدیدترین نسخه بتا این پیام رسان برای اندروید، نشان‌دهنده آن است که به زودی شاهد ارائه این قابلیت جدید در نسخه‌های اصلی پیام رسان واتساپ خواهیم بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید