امروزه و با افزایش مصرف آنتی بیوتیک‌ها این نگرانی به وجود آمده است که ممکن است به مرور زمان بدن ما در برابر این آنتی بیوتیک‌ها مقاوم شده و رفته‌رفته دیگر واکنشی به این آنتی بیوتیک‌ها نشان ‌ندهد، خصوصا در مواردی که بدن ما واقعا به این آنتی بیوتیک‌ها نیاز دارد. اما به تازگی یک نوع دستورالعمل جدید مربوط به قرون وسطی پیدا شده که به نظر می‌رسد دستورالعمل یک آنتی بیوتیک طبیعی باشد.

نام این دستورالعمل جدید Dubbed Bald’s eyesalve است که به نظر می‌رسد یک آنتی بیوتیک طبیعی باشد. در ساخت این آنتی بیوتیک، مواد طبیعی مثل پیاز، سیر، آب انگور و نمک مخصوصی که از معده گاو بدست می‌آید، استفاده شده ‌است. خوشبختانه در ساخت این آنتی بیوتیک به جای استفاده از تنها یک ترکیب، از چندین ماده طبیعی استفاده شده ‌است. محققان اخیرا متوجه شده‌اند که این ترکیب می‌تواند یک آنتی بایوفیلم بسیار قوی باشد.

 

محققان معتقدند که این آنتی بیوتیک جدید می‌تواند در درمان بیماری‌های خاصی که در برابر آنتی بیوتیک‌ها مقاوم ‌هستند، موثر واقع شود. یکی از این بیماری‌های خاص، عفونت‌ دیابتی پا است که این نوع از عفونت یک عفونت بایو فیلم قوی مقاوم محسوب می‌شود که در صورت طولانی بودن می‌تواند منجر به قطع ‌شدن انگشت پا، پا و حتی تا زیر زانوی فرد شود.

البته در صورت مصرف داروهای دیگر، ابتدا باید مشخص ‌شود که آیا مصرف این آنتی بیوتیک طبیعی مجاز است یا خیر و آیا عوارض جانبی دارد یا نه. آزمایشات اولیه نشان‌ داده‌اند که مصرف این آنتی بیوتیک کاملا بی‌خطر است اما برای اطمینان بیشتر به آزمایشات بیشتری نیاز است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *