با توجه به نبود قانون تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز در کشور، حدود 500 دستگاه ماینر به دلیل فعالیت غیر قانونی توقیف شد.

به گزارش برات نیوز، درحالی که چندی پیش فعالان حوزه رمز ارز نسبت به وضعیت نامشخص طرح تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز اعتراض داشتند هنوز هم پاسخ مشخصی از سوی مسوولان این حوزه اعلام نشده است.

این درحالی است که اواسط تیرماه سال جاری مصوبه تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز نهایی و تصویب شد و به موجب این مصوبه تمامی کسانی که مالک دستگاه های استخراج رمز ارز بودند باید ظرف یک ماه در سامانه وزارت صمت مشخصات خود و تعداد دستگاه های تحت مالکیت خود را ثبت می کردند .

اما حالا بعد از گذشت چندین ماه و ثبت مشخصات صاحبان ماینرها هیچ قانون و یا دستور العملی درخصوص فعالیت قانونی این دستگاه های استخراج رمز ارز نهایی نشده و فعالان این حوزه یا به فعالیت غیر قانونی خود ادامه می دهند و یا منتظر تعیین تکلیف قانونی از سوی مسوولان می شوند .

بیشتر بخوانید: فعالیت ماینرها در کشور قانونی می‌شود ؟

درهمین حال رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از بررسی و تصویب آخرین مقررات مربوط به تعیین تکلیف پرونده‌های بلاتکلیف در حوزه رمز ارزها خبر داد و گفت: حدود 500 هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال توقیف شده و در حال رسیدگی است.

رسیدگی به 500 هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال توقیف شده

علی مؤیدی خرم ابادی درادامه از بررسی و تصویب آخرین مقررات مربوط به تعیین تکلیف پرونده‌های بلاتکلیف در حوزه  رمزارزها خبر داد و گفت: در پی تشکیل یک هزار پرونده در حوزه رمزارزها حدود 500 هزار دستگاه استخراج ارز دیجیتال توقیف شده و در حال رسیدگی است که با مقررات جدید که مصوبه ستاد و ابلاغیه ریاست جمهوری است در روزهای آتی تعیین تکلیف می‌شود.

وی با ابراز گلایه از عدم توجه و عنایت سازمان صدا و سیما نسبت به جلسات اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، غیبت 3 ساله این سازمان را غیر قابل توجیه دانست و گفت: این مطالبه ماست که صدا و سیما طبق قانون مصوب سال 1392 و فرمایش مقام معظم رهبری، در جلسات ستاد حضور پیدا کند تا در جریان اقدامات بازدارنده و پیشگیرانه که در جهت صیانت از سرمایه مردم صورت می‌پذیرد، قرار بگیرد اما همیشه غائب اصلی است.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خاتمه گفت: برطرف شدن خلأهای نظارتی و تعیین حدود بین برخی استان‌ها از دیگر تصمیمات این نشست بود که با همکاری نیروهای مسلح تعیین و بزودی ابلاغ خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به آمار ناچیز قاچاق دام از کشور گفت: پیش از این ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با همکاری وزارت جهاد کشاورزی ضوابط جابجایی و حمل و نقل دام در داخل کشور را تصویب و ابلاغ کرده است.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *