جان مک‌آفی بنیانگذار آمریکایی نرم‌افزار آنتی ‌ویروس مک‌‌آفی، توسط پلیس اسپانیا در فرودگاه بارسلونا دستگیر شد.

به گزارش برات نیوز، پلیس اسپانیا در این باره گفت: «این برنامه‌نویس ۷۵ ساله به علت فرار مالیاتی از سوی ایالات ‌متحده آمریکا تحت تعقیب بود و هنگام سوار شدن به پرواز ترکیه توسط نیروهای پلیس اسپانیا دستگیر شد. او در حال حاضر در نزدیکی بارسلونا در حبس به سر می ‌برد و منتظر حکم استرداد به آمریکا است.»

این دستگیری  یک روز پس از آن اتفاق افتاد که دادستان آمریکا فرمان کیفرخواست علیه مک‌افی را به دلیل عدم اعلام و مخفی کردن درآمدهای مک‌آفی به دستآمده از تبلیغات ارزهای مجازی، خدمات مشاوره‌ای و حق فروش مستندی که در مورد زندگی شخصی جان مک‌آفی بود، صادر کرده بود.

مخفی کاری و عدم تعهد مالی

در این کیفرخواست آمده است که:

مک‌آفی متهم است در بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ نتوانسته به تعهدات مالی خود عمل کند و درآمدهای خود را در حساب‌های بانکی و رمزنگاری شده به نام افراد دیگری سپرده‌گذاری کرده تا از پرداخت مالیات فرار کند.

همچنین ادعا شد که این تاجر دارایی‌های دیگر خود شامل املاک و مستغلات و یک قایق تفریحی و یک خودروی لوکس را به نام افراد دیگر ثبت کرده و از بیان آنها در بین لیست درآمدی خود خودداری کرده است.

دستگیری بنیانگذار مک‌‌آفی
مقامات آمریکایی برای درخواست استرداد وی از طریق اینترپل دستور بازداشت صادر کرده اند. اگر مک‌آفی به تمام اتهامات محکوم شود ، به 30 سال زندان محکوم می شود.

میزان محکومیت احتمالی

سوابق دادگاه آنلاین نشان نمی دهد که آیا مک آفی وکیلی دارد که به نمایندگی از وی در مورد این اتهامات صحبت کند یا خیر و خود وی نیز در مورد این اتهامات اظهار نظری نکرده است.

مقامات آمریکایی برای درخواست استرداد وی از طریق اینترپل دستور بازداشت صادر کرده اند. اگر مک‌آفی به تمام اتهامات محکوم شود ، به 30 سال زندان محکوم می شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نیز علیه مک آفی ادعا کرده است که وی بیش از 23 میلیون دلار (19.5 میلیون یورو) دارایی دیجیتال برای تبلیغات “کاملا بی ارزش” به او پرداخت کرده است.

دستگیری بنیانگذار مک‌‌آفی
جان مک آفی در دهه 1980 با نرم افزار معروف آنتی ویروس اینترنتی خود ثروت زیادی کسب کرد اما اخیرا درگیر جنجال های زیادی شده است

جنجال‌ و حاشیه‌های قبلی مک‌آفی

جان مک آفی در دهه 1980 با نرم افزار معروف آنتی ویروس اینترنتی خود ثروت زیادی کسب کرد اما اخیرا درگیر جنجال های زیادی شده است. در ژوئن 2019 نیز پس از مظنون شدن وی و پنج نفر دیگر به مسافرت با قایق تفریحی حامل سلاح های کالیبر بالا، مهمات و تجهیزات نظامی، وی از بازداشت در جمهوری دومنیکن آزاد شد.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *