دستگیری هکر توییتر به جرم سرقت بیت کوین در گذشته خبر جدید است که به دنبال هک گسترده توییتر توسط این فرد سر و صدای زیادی به پا کرده است. با برات نیوز همراه باشید.

طبق گزارش‌ها، این هکر هفته‌ها پس از دستگیری در این سرقت، کار خود را در توییتر شروع کرد. بر اساس این خبر گراهام ایوان کلارک، نابغه ۱۷ ساله متهم در نقض گسترده توییتر که باعث به خطر افتادن حساب‌های مشهور متعلق به افرادی چون جو بایدن و ایلان ماسک شد، سال گذشته به جرم سرقت صدها هزار دلار بیت کوین دستگیر شده بود.

طبق گزارشی در نیویورک تایمز، در سال ۲۰۱۹، هکرها از راه دور کنترل تلفن متعلق به گرگ بنت، سرمایه‌گذار حوزه فناوری مستقر در سیاتل را هک کردند. آنها موفق به سرقت ۱۶۴ بیت کوین شدند که در آن زمان ۸۵۶،۰۰۰ دلار ارزش داشت و ارزش آنها امروزه حدود ۱.۸ میلیون دلار است. بنت یک یادداشت اخاذی که توسط «Scrim» امضا شده بود را دریافت کرد و گفته می‌شود این اسم از اسامی مستعار کلارک است.

بیشتر بخوانید: دستگیری نوجوان 17 ساله به اتهام هک توییتر

به گزارش نیویورک تایمز، در ماه آوریل، سرویس مخفی ۱۰۰ بیت کوین را از کلارک ظبط کرد. چند هفته بعد، بنت نامه‌ای دریافت کرد که در آن توضیح می‌داد سرویس مخفی ۱۰۰ بیت کوین او را بازگردانی کرده است. در این نامه همان كدی که به سكه‌های توقیف شده از كلارك اختصاص داده شده بود، ذکر شده است. یک مأمور سرویس مخفی به بنت گفته است که فردی که بیت کوین‌های سرقت شده را به سر می‌برد، دستگیر نشده است چرا که او یک فرد کم سن است.

طبق گفته نیویورک تایمز، کمتر از دو هفته پس از آن که سرویس مخفی ۱۰۰ بیت کوین را از کلارک توقیف کرد، او شروع به کار در زمینه هک توییتر کرد.

به نظر می‌رسد که کلارک کار خود را با کلاهبردای گیمرهای Minecraft به عنوان مجرم مجازی شروع کرد و سپس به انجمن‌های ارز دیجیتال و فروم‌های آنلاین هکرها راه پیدا کرد. هنگامی که کلارک به دلیل هک توییتر ماه گذشته دستگیر شد، پلیس در آپارتمان او در تامپا، یک سیستم بازی گران قیمت را پیدا کرد. همسایه‌های او همچنین اظهار داشتند که کلارک ماشین BMW 3 سوار می‌شد و در اینستاگرام با مواردی مانند کفش‌های ورزشی از برند‌های مشهور و ساعت رولکس با سنگ‌های قیمتی ظاهر شده بود.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *