آزمایش گوگل مبنی بر فعال کردن دستیار بدون دستورات صوتی در حالی است که ویژگی نمایش هوشمند به جای استفاده از دستورات صوتی تنها از طریق نزدیک شدن فعال می‌شود.

به گزارش برات نیوز، گوگل در حال آزمایش ویژگی نمایش هوشمند است که به جای استفاده از کلمات «Hey Google» یا «Google Assistant»، دستیار گوگل را از طریق نزدیکی به آن فعال می‌کند.

Jan Boromeusz ویدئویی را به YouTube (از طریق Android Central) را ارسال کرد که این ویژگی را در ساخت میان افزار داخلی Nest Hub Max نشان می‌دهد.

Boromeusz قادر است از دستیار صوتی بدون گفتن یکی از کلمات بیداری استفاده کند. Assistant UI هر زمان که Boromeusz ساکت بماند یا صحبت خود را متوقف کند، ناپدید می‌شود، اما هنگامی که کمی به صفحه نمایش هوشمند نزدیک ‌شود، می‌توانید ببینید که دوباره ظاهر خواهد شد.

دستیار گوگل
دستیار گوگل

مشخص نیست که آیا گوگل قصد دارد این ویژگی را که با نام رمز Blue Steel شناخته می‌شود، به نسخه عمومی سیستم عامل وارد کند و به نظر می‌رسد که در حال حاضر فقط در حال آزمایش است.

همچنین نحوه عملکرد این ویژگی کاملاً مشخص نیست. با این حال، دستگاه‌های Nest دارای قابلیت اولتراساوند هستند که به آنها کمک می‌کند بدون فعال کردن دوربین، فاصله شما را تشخیص دهند.

گوگل از اولتراساوند یا عملکرد تشخیص چهره دوربین Nest برای Blue Steel استفاده می‌کند، اگر نگران حریم خصوصی خود هستید یا نمی‌خواهید که دستیار چیزی را انتخاب کند که شما نمی‌خواهید، می‌توانید این ویژگی‌ها را بر روی صفحه نمایش هوشمند خاموش کنید. به نظر می‌رسد که گزینه‌ای هم برای غیرفعال کردن این ویژگی وجود دارد.

اگر با استفاده از Blue Steel راحت هستید، این می‌تواند موجب حساسیت بیشتری در نمایشگرهای هوشمند شود. در همین حال، آمازون مفهوم فعال سازی الکسا را بدون هیچ واژه‌ای بررسی کرده است.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *