اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

دماوند وقفی نیست و نخواهد شد

دماوند وقفی نیست و نخواهد شد

درحالی که چند روز پیش سازمان اوقاف مدعی شد که بخشی از دماوند به نام این سازمان شده است این موضوع از سوی سازمان جنگل‌ها رد و تکذیب شد و مشخص شد که دماوند وقفی نیست.

دراین خبر آمده بود که بخشی از کوه دماوند به نام سازمان اوقاف سند خورده و این سازمان مالک برشی از کوه دماوند خواهد بود.

درهمین حال مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها ضمن تکذیب این خبر درباره مالکیت سازمان اوقاف برای بخشی از دماوند اظهار کرده است : دماوند جزو اراضی منابع طبیعی است و اگر سندی هم به اشتباه یا بدون اطلاع از سازمان ما به نام کسی شده باشد برگردانده می شود.

این تایید وتکذیب ها تاجایی ادامه داشت که بسیاری از دوستداران محیط زیست و طبیعت و مسوولان مخالفت و اعتراض خود را به وقف کوه دماوند که بخشی از طبیعت این کشور است اعلام کردند و بلافاصله مسوولان سازمان اوقاف اعلام داشتند که این بخش وقف شده از کوه دماوند 30 کیلومتر دورتر است و در روستای ملار از توابع بخش مازندران قراردارد.

این درحالی است که مدیرکل دفتر حقوقی سازمان جنگل‌ها اعلام کرده بود که کلیه پلاک های منتهی به قله کوه دماوند براساس اجرای مقررت اراضی ملی جزو منابع طبیعی بوده و در این زمینه آگهی تشخیص داده شده است.

وی همچنین اظهارکرده بود که ما از اینکه سندی به نام سازمان اوقاف شده باشد بی اطلاع هستیم ودرحال پیگیری این موضوع از مسوولان شهرستان لاریجان و مازندران هستیم .

افلاطونی همچنین اشاره داشته که تعدادی از این پلاک‌ها سند مالکیت به نام سازمان جنگل‌ها خورده  اما برای تعدادی از پلاک‌ها به دلیل مشکلات فنی هنوز سند صادر نشده است اما باتوجه به اینکه کلیه این پلاک ها جزو منابع طبیعی هستند هیچ سازمان و نهادی بدون اطلاع ما نمی تواند سندی را به نام خود بزند واگر هم این اتفاق افتاده باشد ما حتما سند را برمی گردانیم .

وی وجود مشکلات فنی ،معارض و عدم دسترسی به این پلاک ها را از جمله دلایل سند نخوردن برخی از پلاک های دماوند به نام سازمان جنگل ها دانسته و گفته است : مشکلاتی درگذشته موجب شده که برخی از این سندها به نام سازمان جنگل ها نشود اما این موضوع دلیل بر این نمی شود که هرسازمان و نهادی بتواند این پلاک ها را به نام خود بزند .

افلاطونی همچنین درباره این موضوع که از ارتفاع 3600 متر به بالای کوه سبلان نیز به نام سازمان حفاظت از محیط زیست است گفته است: انتقال مالکیت به سازمان محیط زیست نداریم اما همین سازمان در امور حفاظت قائم مقام سازمان جنگل‌ها است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید