استخراج و قدرت نفوذ دنیای بیت کوین به بالاترین سطح خود در 3 سال گذشته نزدیک شده است.

به گزارش برات نیوز، پیش بینی می‌شود سطح فنی کلیدی را به بوته آزمایش بگذارد که شاید بتواند حرکت تا مرز 20 هزار دلار را نیز تحریک کند.

وقتی بیت کوین با طلا به عنوان ارز “جایگزین” رقابت می کند جذاب به نظر می رسد

همان طور که می دانید سطوح حمایتی و مقاومتی، نقاط یا دامنه هایی از قیمت یک دارایی است که عبور از مقاومت به سختی انجام می‌شود و ورود به پایین‌ترین سطح حمایتی هم کار آسانی نیست.

بیت کوین در همین هفته با نزدیک شدن به سطح مقاومتی مذکور، چیزی نزدیک به 14 هزار دلار، بیش از 3 درصد افزایش را ثبت کرد.

تحولات مثبت اخیر در مورد ارزهای رمزنگاری شده دیجیتال شامل PayPal بوده است. این وضعیت به دارندگان حساب خود اجازه می‌دهد تا بیت کوین را خریداری کرده، بفروشند و حتی به راحتی انتقال بدهند.

اگر بیت کوین قادر باشد با قاطعیت بالاتر از سطح 14000 دلار معامله به ثبت برساند، در سطح بعدی معامله می تواند حتی رقم خود را در حدود 20،000 دلار به نمایش بگذارد.

ارزش معاملاتی بیت کوین در میانه همین هفته با بیش از 3٪ افزایش به 13480 دلار رسید و ارز دیجیتال را در فاصله قابل توجهی از بالاترین قیمت خود در ژوئن 2019 یعنی 13880 دلار قرار داد.

اگر بیت کوین از مرز 13880 دلار بگذرد، تقریباً در سه سال گذشته به بالاترین سطح خود خواهد رسید.

موج خبرهای خوب در دنیای بیت کوین

البته رمزارز و ارز دیجیتال از جریان اخبار مثبت جاری طی هفته گذشته نیز بهره مند شده است.

منبع خبری موثقی اعلام کرد که سرمایه گذاری خود در بیت کوین را با خرید 50 میلیون دلار سکه دیجیتال در یک روز و بدون اخلال در بازار، انجام خواهد داد.

بلافاصله پس از آن پی‌پال نیز خبر داد که امکان خرید، فروش و انتقال دارندگان حساب بیت کوین خود را فراهم می‌کند.

همچنین اعتبار وام به دارایی رمزارزها را میسر خواهد کرد. همین کافی بود تا اعتبار این عرصه دو چندان شود. وضعیت این بازار ناگهان متحول شده و بسیار امیدوارکننده به نظر برسد.

در این هفته خبرهای خوب برای دنیای بیت کوین کم نبودند. وقتی نهادهای رسمی و افراد معتبر از احتمال خرید بیت کوین حرف می‌زنند روی این بازار اثر می‌گذارند.

مثلا JPMorgan رسما اعلام کرد: وقتی بیت کوین با طلا به عنوان ارز “جایگزین” رقابت می کند جذاب به نظر می رسد و از این به بعد موضوع بیت کوین را جدی خواهد گرفت.

از دید شرکت مذکور، فضای بیت کوین باید گسترش بیشتری داشته باشد و برای رقابت با بازاری مثل طلا، حداقل باید 10 برابر افزایش سطح معاملات داشته باشد.

همخوانی ارزدیجیتال با توقع سرمایه گذاران

یا وقتی چهره معتبری مثل کتی استاکتون می گوید: بیت کوین شاهد حرکتی آرام در کوتاه مدت اما افزایشی چشم گیر خواهد بود. فضای خوبی برایش فراهم شده که شاید نزدیک به 14000 دلار برایش مطلوب و قابل قبول باشد.

در چنین شرایطی طبیعی است که قبول کنیم، فضای رمزارزها و ارز دیجیتال روی موج خبرهای خوب، موج سواری خواهد داشت و شرایط خوبی را تجربه خواهد کرد.

اگر بیت کوین قادر باشد با قاطعیت بالاتر از سطح مقاومتی 14000 دلاریِ خود معامله کند، همه نگاه ها به سطح بعدی و آخرین مقاومت باقی مانده خود خواهد بود: 20000 دلار.

بر اساس داده های Coindesk ، بیت کوین نسبت به سال گذشته 87٪ افزایش یافته است، اما هنوز 32٪ پایین تر از بالاترین قیمت خود در سال 2017 یعنی 19،783 دلار است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *