اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

دهمین عرضه‌ اولیه در راه است

دهمین عرضه‌ اولیه

تعداد ۱۹۲ میلیون سهم شرکت صنعتی زر ماکارون چهار‌شنبه این هفته (۲۵ تیرماه) با نماد معاملاتی «زر» در بورس اوراق بهادار عرضه اولیه می‌شود تا شاهد عرضه دهمین عرضه‌ اولیه باشیم.

به گزارش برات نیوز، تعداد 192 میلیون سهم شرکت زر ماکارون معادل 12 درصد سهام این شرکت، چهار‌شنبه این هفته (25 تیرماه) به‌عنوان دهمین عرضه‌ اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی «زر» در بورس اوراق بهادار عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 3775 تا 3975 تومان برای هر سهم و با سهمیه 150سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

در صورتی‌که ۴،۵۰۰،۰۰۰ کد مشارکت داشته باشند به هر کد حدودا ۳۵ سهم معادل ۱۴۰،۰۰۰ تومان تخصیص می‌یابد.

همچنین مدیر این عرضه شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد و متعهدین خرید نیز شرکت‌ تامین سرمایه تمدن به میزان 50 درصد سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه می‌باشند.

علاوه بر این، از 192 میلیون سهم قابل تخصیص برای این عرضه اولیه، تعداد 32 میلیون سهم شرکت زر ماکارون نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

گفتنی است بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

زرماکارون بزرگترین مجتمع تولید ماکارونی و پاستا در خاورمیانه است.

گفتنی است یکی ازدغدغه سهامداران در این روزها درباره تاب نیاوردن سیستم معاملات است. افزایش کدهای معاملاتی و علاقه عموم مردم به سرمایه‌گذاری در بورس از سویی و الزام دولت برای افزایش تعداد عرضه‌های اولیه از سوی دیگر موجب شده در کنار اختلال هسته معاملات بورس، سامانه‌های معاملات آنلاین شرکت‌های کارگزاری نیز با اختلال بیشتری مواجه شوند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید