1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. 10 هزار فرصت شغلی در انتظار کارجویان
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

10 هزار فرصت شغلی در انتظار کارجویان

فرصت شغلی

سامانه جست و جوی شغلی با وجود ده هزار فرصت شغلی در انتظار کارجویان است.

به گزارش برات نیوز، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صفحه توئیتر خود از وجود ده‌ها هزار فرصت شغلی در سامانه جست‌وجوی شغلی این وزارتخانه خبر داد.

این درحالی است که بر اساس آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمعیت بیکاران مطلق و ناامیدان از کار در کشور تا ماه های پایانی سال گذشته حدود ۵ میلیون نفر بوده که این آمار به نسبت جمعیت کشور رقم بالایی در بیکاری محسوب می‌شود.

وجود 2.5 میلیون نفر بیکار در کشور

درهمین حال، براساس آمار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد کل بیکاران کشور ۲.۵ میلیون نفر است که از این تعداد ۶۷۸ هزار نفر زنان هستند و نرخ بیکاری آن‌ها ۲۸ درصد است.

نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال ۱۵.۶ و نرخ بیکاری فارق‌التحصیلان دانشگاهی ۱۴.۳ است، همچنین یک میلیون فارق‌التحصیل بیکار در کشور وجود دارد.

اما حالا مسوولان وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده اند که فرصت های شغلی در سامانه جستجوی شغل تعریف شده و درانتظار کارجویان است.

رونمایی از سامانه جستجوی شغلی و تعریف ده‌ها هزار فرصت شغلی

درهمین راستا، حجت‌الله عبدالملکی در صفحه شخصی خویش در توئیتر نوشت: ده‌ها هزار فرصت شغلی در سامانه جست‌وجوی شغل وزارت مردم در انتظار کارجویان است؛ درحالی که مدت کوتاهی از رونمایی می‌گذرد تا این لحظه نزدیک به ۳۰۰ هزار فرصت شغلی ثبت شده است.

وی ادامه‌داد: سه‌هزار و ۳۷۶ کارفرمای حاضر در این سامانه نیز تاکنون بیش از ۱۰ هزار کارجو را مشغول به کار کرده‌اند.

سامانه جست‌وجوی شغل به نشانی Https://shoghl.mcls.gov.ir و در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده است تا کارفرمایان، نیروی کار مورد نظر را بر اساس فرصت‌های شغلی اعلامی خود یافته و نیروهای کار نیز اطلاعات خود مانند تحصیلات، مهارت‌ها و سوابق کاری را در این سامانه بارگذاری کنند.

بارگزاری 300 هزار فرصت شغلی در سامانه جست و جوی شغلی

پیش از این وزیر کار اعلام کرده بود که این سامانه را از دی‌ماه اندازی کرده‌ایم تا گروه‌های کارفرمایان، کاریابی‌ها و کارجویان بتوانند به جذب نیروی کار بپردازند. اکنون ۳۰۰ هزار فرصت شغلی بارگزاری شده و آماده است و افراد جویای کار می‌توانند جذب بازار کار شوند.

زمانی که صحبت از یک میلیون فرصت شغلی در سال می شود این امر با یکسری تسهیل‌گری‌ها امکان پذیر خواهد بود. در دولت مردمی سیزدهم فضای تولید بهتر شده است و امسال سال خوبی خواهد بود به گونه‌ای که بخش زیادی از اشتغال توسط کارفرمایان و کارآفرینان جذب خواهند شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست