بانک جی پی مورگان آمریکا به هزاران کارمند اداری خود در بخش مصرف‌کنندگان گفته که برنامه دورکاری خود را تا آغاز سال آینده میلادی ادامه دهند. این در شرایطی است که تاجران ارشد این بانک در عملیات‌های وال استریت باید به سر کار بازگردند.

تمدید دورکاری کارمندان تا سال ۲۰۲۱

به گزارش برات نیوز، این دستورالعمل که در روز دوشنبه در چندین اطلاعیه به کارکنان این بانک ابلاغ شده، شامل تمام نیروی کار و کارمندان مستقر آن در بخش مصرف‌کنندگان در کشور آمریکا است که از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا جهت مهار گسترش و جلوگیری از انتقال ناخواسته این ویروس در خانه کار کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: خروج ۲۰۰ کارمند بانک مورگان آمریکا از لندن

این دستور مربوط به کارکنان شعبه‌ها و برخی عملیاتهای خاص بانک نمی‌شود. واحد بانکداری مصرف‌کننده و جامعه این بانک که اساساً در آمریکا فعالیت می‌کند، ۱۲۲۰۸۹ نیروی کار دارد که بیشتر از تمام بخش های شرکت‌ است.

در یکی از اطلاعیه های این بانک آمده است: «به طور کلی هر کسی که تا امروز دورکاری می‌کرده‌ است، باید همین روند را تا پایان سال جاری ادامه دهد،
در یکی از اطلاعیه های این بانک آمده است: «به طور کلی هر کسی که تا امروز دورکاری می‌کرده‌ است، باید همین روند را تا پایان سال جاری ادامه دهد،

بهره وری بالای کارمندان بانک مورگان با وجود دورکاری

در یکی از اطلاعیه های این بانک آمده است:

«به طور کلی هر کسی که تا امروز دورکاری می‌کرده‌ است، باید همین روند را تا پایان سال جاری ادامه دهد، با این فرض که می‌توانیم سطح بهره‌وری را حفظ کنیم. سطح کلی بهره وری ما با وجود دورکاری‌ها بسیار بالا باقی مانده و این چیزی است که همه باید به آن افتخار کنند.»

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود در این باره گفت: «حدود ۲۵ درصد از کارکنان این شرکت از جمله کارکنان شعبه های این بانک در نیویورک به سر کار خود بازگشته اند. اما تعداد زیادی از شعبه های دیگر این بانک آمریکایی هنوز بسته هستند.»

افزایش موارد ابتلا به کرونا

 بزرگترین بانک آمریکا قصد داشت در طول تابستان کارمندان خود را در برخی شعبه‌ها به محل کار باز گرداند ولی افزایش موارد ابتلا به کرونا این تصمیم را به حالت تعلیق درآورد و کارمندان همچنان دورکار ماندند.

جیمی دیمون، مدیرعامل این بانک گفت برخی از کارکنان جوانتر خواستار بازگشت به محل کار هستند و عقیده دارند این کار آسیب های اقتصادی و اجتماعی در بلندمدت ایجاد می‌کند. وی همچنین نگرانی خود را در مورد بهره وری در میان گروه‌های خاصی از کارکنانش ابراز کرد.

با توجه به میزان شیوع، راهنمایی مقامات بهداشتی و دولت محلی، دیمون در مورد زمان بازگشت کارمندان به محل کار در سال ۲۰۲۱ تصمیم گیری خواهد کرد.

تصمیم برای تمهیدات کار از راه دور و تمدید زمان دورکاری کارکنان در بزرگترین واحد مصرف کنندگان بانک آمریکا در حالی اتفاق افتاده است که این ویروس همچنان در سراسر آمریکا در حال گسترش است و کارمندان شرکت‌های بسیاری را دورکار کرده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *