در روزهای پایانی دولت ترامپ و در شرایطی که او هنوز شکست مقابل رقیب دموکرات خود را نپذیرفته، مشاور امنیت ملی آمریکا از تلاش رییس جمهوری فعلی آمریکا برای ممنوعیت اپلیکیشنهای چینی وی چت و تیک تاک خبر داد.

به گزارش برات نیوز، دونالد ترامپ درحالی دستور ممنوعیت استفاده از اپلیکیشن های چینی «وی چت» و «تیک تاک» را در ششم آگوست سال جاری صادر کرد که مردم آمریکا به خصوص جوانان و نوجوانان علاقه بسیاری برای استفاده از این اپلیکیشن دارند .

و اما حالا در واپسین روزهای کاری دونالد ترامپ در کاخ سفید آمریکا او به اجرایی شدن دستور ممنوعیت استفاده از دو اپلیکیشن پرطرفدار چینی می اندیشد درحالی که باید کم کم شکست را پذیرفته و به فکر ترک کاخ سفید و منصب ریاست جمهوری باشد.

«تیک تاک» و «وی چت » دو اپلیکیشن پرطرفدار چینی

اگر چه باید توجه داشت که سرویس ویدیویی «تیک تاک» میان در میلیون ها کاربر به خصوص نوجوانان آمریکایی محبوبیت دارد و اپلیکیشن «وی چت » نیز 19 میلیون کاربر در آمریکا و بیش از یک میلیون کاربر در سراسر جهان دارد.

این دو اپلیکیشن پرطرفدار چینی درگاهی برای عمده کسب و کار پررونق شرکت تنسنت شامل بازیها و پرداختهای دیجیتالی است و همچنین ابزار بازاریابی و ارتباطی بسیاری از شرکتهای آمریکایی است که به دنبال جذب مخاطبان چینی هستند.

بیشتر بخوانید: خبر بد ممنوعیت وی چت در آمریکا برای Apple

در حالی که اقدامات دولت ترامپ برای محدود کردن دو اپلیکیشن پرطرفدار چینی در آمریکا به دلایل امنیت ملی در نتیجه احکام بازدارنده دادگاههای آمریکا، متوقف شده است اما  کاربران وی چت و تیک تاک می گویند این ممنوعیتها تحت انگیزه های سیاسی در سال انتخابات اعلام شده و نگرانیهای امنیت واقعی عامل آنها نبوده است.

اوبرایان در رویدادی در هانوی ویتنام گفت: بررسی پرونده های مربوط به ممنوعیت وی چت و تیک تاک در دادگاه ادامه دارد و دولت فدرال صبر می کند تا ببیند که دادگاههای آمریکایی در خصوص این ممنوعیتها چه حکمی خواهند داد.

تصور می کنم در نهایت تصمیم رییس جمهور برای ممنوعیت این اپلیکیشنها اجرایی شود و حتی اگر دولت هم تغییر کند، این ممنوعیتها به اجرا گذاشته میشوند.

بررسی ریسک‌های امنیتی اپلیکیشن «تیک تاک» در دولت جدید آمریکا

جو بایدن، رییس جمهور منتخب آمریکا که ۲۰ ژانویه قدرت را به دست می گیرد، وعده داده است ریسکهای امنیتی مربوط به اپلیکیشن تیک تاک را بازبینی کند.

اوبرایان همچنین اظهار کرد: دولت آمریکا شرکتهای چینی دیگری که اپلیکیشنهای محبوب در آمریکا دارند و اطلاعات زیادی از شهروندان آمریکایی جمع آوری می کنند را زیر نظر می گیرد.

ما این اپلیکیشنها را بررسی می کنیم و ممکن است اقداماتی در خصوص آنها انجام دهیم.

حال باید دید رییس جمهور جدید برای حفظ این دو اپلیکیشن پرطرفدار چینی چه تصمیماتی اتخاذ خواهد کرد.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *