بورس

دو شرکت بزرگ دولتی در آستانه واگذاری

دو شرکت بزرگ دولتی

رئیس سازمان خصوصی سازی از واگذاری سهام دو شرکت بزرگ دولتی به نام های سرمایه‌گذاری ملی ایران و شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس متعلق به شرکت شهرک‌های کشاورزی خبر داد.

به گزارش برات نیوز، به گفته علیرضا صالح، این سهام در بازار عرضه می‌شود تا عامه مردم بتوانند با خرید آن از منافع این تصمیم، منتفع شوند.

وی در تشریح مصوبات سیصد و شصت و پنجمین جلسه هیات واگذاری، نماد شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران را یکی از سهام های بسیار خوب در تابلوی بورس کشور و جزو سهم‌های با بازدهی خوب توصیف کرد.

صالح افزود: گفت: در جلسه امروز هیات واگذاری تصویب شد، ۱۳/۰۲ درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری ملی ایران با مجوز این هیات و توسط سازمان خصوصی‌سازی به صورت خرد و تدریجی در بازار عرضه شود تا عامه مردم بتوانند با خرید آن از منافع این تصمیم، منتفع شوند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی یکی دیگر از مصوبات امروز جلسه هیات واگذاری را مربوط به واگذاری سهام شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس متعلق به شرکت شهرک‌های کشاورزی عنوان کرد.

وی گفت: ۴۰ درصد از سهام این مجموعه متعلق به دولت است و در جلسه امروز مقرر شد ۳۶ درصد از این سهام واگذار شود.

بیشتر بخوانید: روند صعودی شاخص به سمت دو میلیونی شدن

به گفته صالح، دو درصد از این ۳۶ درصد، تحت عنوان سهام ترجیحی برای کارکنان آن مجموعه در نظر گرفته شد و ۳۴ درصد باقیمانده نیز در قالب ۲ صندلی مدیریتی واگذار و با قیمت تابلو به اضافه ۲۰ درصد و به شکل رقابتی از طریق بورس واگذار خواهد شد.

وی در ادامه گفت: پس از انتشار آگهی و اعلام تمایل متقاضیان به خرید سهام، سازمان خصوصی‌سازی درخواست‌ها را در کمیته بررسی اهلیت متقاضیان بررسی می‌کند.

بنا به گفته این مسئول، متقاضیان صاحب صلاحیت و دارای اهلیت، در بورس رقابت می‌کنند و بر آن اساس واگذاری صورت می‌گیرد.

واگذاری ۵۵ درصد از سهام شرکت هپکو به تامین اجتماعی

رئیس سازمان خصوصی سازی در ادامه گفت: چهار درصد از سهام این شرکت نیز به منظور تنظیم بازار به صورت خرد و تدریحی در بازار عرضه خواهد شد.

وی همچنین از واگذاری ۵۵ درصد از سهام شرکت هپکو به سازمان تامین اجتماعی با قیمت تابلوی روز ۲۲ تیرماه ۱۳۹۹ خبر داد.

صالح گفت: سازمان تامین اجتماعی بر اساس مصوبه هیات واگذاری موظف است پس از اصلاح ساختار این شرکت، تا پایان سال، آن را در مدار تولید قرار دهد به نحوی که بازدهی سهام این شرکت بهبود یابد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید