تکنولوژی

دیتاسنترهای مایکروسافت سبزتر می شوند

دیتاسنترهای مایکروسافت سبزتر می شوند

دیتاسنترهای مایکروسافت سبزتر می شوند و این به این معناست که این شرکت گام جدیدی در جهت بهینه سازی دیتاسنترهای خود به هدف پردازش داده‌ها برداشته است.

با توجه به حجم بسیار زیاد داده‌هایی که کمپانی‌هایی مانند مایکروسافت برای پردازش دارند، جای تعجب نیست که دیتاسنترها باید منابع کاملا پرقدرتی داشته باشند. روش‌های فعلی قدرت دهی در این دیتاسنترها قطعا پایدار نیست، به همین دلیل مایکروسافت روش‌های جدیدی را برای مدیریت پایدارتر دیتاسنترهای خود آزمایش کرده است.

دیتاسنترهای مایکروسافت
دیتاسنترهای مایکروسافت

این شرکت اعلام کرده است که آنها اخیرا به مدت ۴۸ ساعت، آزمایش قدرت یک ردیف سرورهای دیتاسنتر را با استفاده از سلول‌های سوخت هیدروژن آزمایش کرده‌اند. این شرکت قصد دارد که تا سال ۲۰۳۰ میزان کربن خود را کاهش دهد و همچنین به طور کامل وابستگی خود به دیزل را در همان زمان از بین ببرد.

با این حال، به نظر می‌رسد که جاه طلبی‌های این غول فناوری صرفا با قدرت دادن به پایگاه داده‌های خود با سلول‌های سوخت هیدروژنی متوقف نمی‌شوند. این مخازن ذخیره‌سازی همچنین می‌توانند مجهز به الکترولیز شوند که مولکول‌های آب را به هیدروژن و اکسیژن تبدیل می‌کند و همچنین می‌توانند با شبکه برق یکپارچه شده تا به تعادل بار انرژی کمک کنند.

مدت زمانی خواهد گذشت تا بدانیم که آیا این امر اتفاق خواهد افتاد یا نه. اما به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت گام درستی در جهت این دست از اقدامات برداشته است.

 

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید