اخبار اقتصادیبورسمنتخب سردبیر

دیجیکالا و کافه بازار وارد بورس می‌شوند

دیجیکالا و کافه بازار وارد بورس می شوند

قرار است بسیاری از استارتاپ های معروف ایران وارد بورس و فرابورس شوند. براساس اطلاعات منتشر شده دیجیکالا و کافه بازار از جمله استارتاپ هایی هستند که قرار است تا آخر تابستان امسال وارد بورس و فرا بورس شوند.

البته دیجیکالا و کافه بازار تنها شرکت هایی نخواهند بود که وارد بورس می شوند. سه شرکت دیگر از جمله تپسی، فیلیمو و شیپور هم همزمان با این دو شرکت راهی بورس خواهند شد. حضور این پنج استارتاپ بزرگ ایران می‌تواند فصل جدیدی را در سرمایه گذاری اقتصادی کشور شروع کند.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که هفته گذشته حسن روحانی رییس جمهور کشورمان از وزیر امور اقتصاد و دارایی در خواست کرده بود که شرایط ورود شرکت‌ها در حوزه اقتصاد دیجیتال را به بورس تسهیل کند. حتی مشخص شد که وزارت اقتصاد هم باید سهام شرکت‌های زیر مجموعه خود را در بورس عرضه کند.

پس از اعلام خبر بورسی شدن دیجیکالا، کافه بازار، تپسی، فیلیمو و شیپور در بورس، فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد و دارای در جلسه‌ای با حضور مدیران این پنج شرکت از مشکلات آن‌ها باخبر شد. در این جلسه زمان ورود این شرکتها به بورس هم مشخص شد. براساس اطلاعات منتشر شده، دیجیکالا به عنوان بزرگترین شرکت اینترنتی ایران در هفته اول مرداد ماه اولین مرحله عرضه سهام خود را شروع خواهد کرد.

چند وقت پیش مشخص شده بود که شرکت رایتل هم در سال ۹۹ وارد فرابورس خواهد شد.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید