رادار شناسایی کودکان تسلا  امکانی است که این کمپانی برای شناسایی کودکانی که توسط والدینشان در اتومبیل‌ها تنها گذاشته شده و در معرض خطر هستند، فراهم کرده است. ما همه ساله، داستان‌هایی در مورد کودکانی می‌شنویم که در پارکینگ‌ها و یا در گوشه خیابان در ماشین‌هایی که پارک شده‌اند گرفتار می‌شوند. بعضی اوقات این بچه‌ها خوش شانس هستند و رهگذران آنها را می‌بینند و به آنها کمک می‌کنند، اما بعضی اوقات هم این بچه‌ها به دلیل گیر افتادن در یک ماشین بسیار گرم و بی تهویه جان خود را از دست می‌دهند. در وهله اول دلایل بسیاری برای این اتفاق ناگوار وجود دارد.

به گزارش برات نیوز، یكی از این دلایل این است كه شاید والدین به طور کامل فراموش می‌كنند كه کودکانشان در صندلی پشت ماشین هستند و این فاجعه‌ای است كه تسلا امیدوار است از آن جلوگیری كند. این شرکت درخواستی را برای استفاده از رادارهای سنجش حرکت با برد کوتاه به FCC ارسال کرده است که می‌توانند وجود بچه‌ها در اتومبیل را تشخیص دهند و در نتیجه به راننده‌ها هشدار داده و وجود کودک را به آنها یادآوری کنند.

طرح رادار شناسایی کودکان تسلا
رادار شناسایی کودکان تسلا راه اندازی شد

در حالی که در گذشته سیستم ‌طراحی شده‌اند که برای این کار از دوربین‌ها استفاده می‌کردند، تسلا معتقد است که رادارها ممکن است بهتر و مطمئن‌تر باشند، چرا که برخلاف دوربین‌ها، این رادارها می‌توانند حتی با گذر از اجسام نرم مانند پتو به درستی اطلاعات را جابجا کنند. همچنین می‌توان از این رادارها برای تشخیص تنفس و ضربان قلب استفاده کرد که اینها می‌توانند نشانه‌های بهتری برای بودن شخصی در اتومبیل باشند که بدون توجه باقی مانده است.

این فناوری فقط به کودکان محدود نخواهد شد و همچنین می‌تواند باعث شود تا ایر بگ‌ها در حین تصادف بهتر عمل کنند. این رادارها برای یادآوری دقیق‌تر بستن یا نبستن کمربند ایمنی هم مورد استفاده قرار خواهند گرفت. از آنجا که این رادار قادر به اسکن قسمت بیرونی خودرو است، سایر کاربردهای بالقوه، شامل سیستم پیشگیری از سرقت پیشرفته‌تر هم می‌شود.

 

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *