1. خانه
  2. فناوری
  3. راه اندازی تلگرام پولی در ماه جاری
فناوریمنتخب سردبیر

راه اندازی تلگرام پولی در ماه جاری

تلگرام پولی

موسس تلگرام اعلام کرده که تلگرام پولی ماه جاری راه اندازی می‌شود.

به گزارش برات نیوز، پاول دورف، موسس تلگرام اعلام کرد این سرویس پیام رسان طرح اشتراک پولی برای کاربرانش را ماه میلادی جاری راه اندازی خواهد کرد.

این درحالی است که پیش از این اعلام شده بود که تلگرام به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن‌های پیام رسان، هر ماه مرتبا بهبودها و قابلیتهای جدید اکثرا رایگان پیدا می کند اما این سرویس ممکن است تصمیم بگیرد از طریق قابلیتهای انحصاری، به درآمدزایی از پلتفرم خود بپردازد.

درهمین راستا، دورف در کانال تلگرام خود اعلام کرد کاربرانی که تلگرام پریمیوم را انتخاب کنند، از ظرفیت بالاتری برای چت و بارگذاری رسانه و فایل برخوردار خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: تنها راه برای تامین نیازهای طرفداران این سرویس و همزمان رایگان نگه داشتن قابلیتهای فعلی، گزینه پولی برای عرضه امکانات بیشتر است.

500 میلیون کاربر ماهانه فعال در تلگرام

تلگرام به همراه سیگنال، پس از نگرانیهای حریم خصوصی که کاربران واتساپ پیدا کردند، شاهد رشد شمار کاربرانشان بودند. تلگرام در حال حاضر ۵۰۰ میلیون کاربر ماهانه فعال دارد و در میان ۱۰ اپلیکیشن پردانلود در جهان است.

بر اساس گزارش رویترز، دورف گفت: اقدام برای عرضه نسخه اشتراک پولی، تضمین تامین مالی تلگرام توسط خود کاربران این سرویس و نه تبلیغات کنندگان است. در واقع کاربرانی که پولی بابت تلگرام پرداخت نمی کنند، نه تنها افت تجربه استفاده را نخواهند داشت بلکه قادر خواهند بود از برخی از مزایای سرویس پولی مانند امکان مشاهده اسناد حجم بالا، رسانه و استیکرهای ارسال شده از سوی کاربران پریمیوم برخوردار شوند.

قیمت سرویس اشتراکی تلگرام درهر ماه چهار دلار و 99 سنت

جزییات دقیق از قابلیت‌های سرویس پریمیوم در پست دورف مورد اشاره قرار نگرفت. اما گزارشهای متعددی که اخیرا منتشر شده اند، حاکی از آن است که قابلیتهای تلگرام پریمیوم شامل بارگذاری فایلهای پرحجم‌تر، سرعت دانلود سریعتر، تبدیل صدا به متن، استیکرهای پریمیوم، قابلیتهای مدیریت چت پیشرفته و عدم نمایش تبلیغات است.

قیمت سرویس اشتراکی تلگرام، بر مبنای تحلیل نسخه بتای این اپلیکیشن، چهار دلار و ۹۹ سنت در هر ماه گزارش شده است اما باید دید در مناطق مختلف، قیمت رسمی چه خواهد بود.

تلگرام برای تامین مالی هزینه سرور خود، به تامین مالی خارجی متوسل شده که شامل دریافت بیش از یک میلیارد دلار در سال میلادی گذشته بوده است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پنج × دو =

فهرست