راه اندازی روبل دیجیتال در روسیه تا چند ماه دیگر اجرایی می شود.

به گزارش برات نیوز، با توجه به اعلام خبر راه اندازی روبل دیجیتال تا چند ماه آینده از سوی مسوولان کشور روسیه، این ارز دیجیتال از سال 2023 وارد شبکه تراکنش های داخلی روسیه می شود.

با توجه به پیشرفت حوزه ارزهای دیجیتال در مبادلات دنیا و تمایل بسیاری از کشورها برای راه اندازی ارزدیجیتال مستقل در کشور خود، روسیه نیز از این قافله عقب نماند و برای راه اندازی ارز دیجیتال کشور خود اقدام کرد.

ورود روبل دیجیتال به تراکنش های مالی روسیه تا دو سال آینده

به طوری که مسوولان این کشور اعلام داشته اند که روبل دیجیتال تا دو سال آینده در تراکنش های مالی داخلی کشور روسیه قابل استفاده خواهد بود.

رییس کمیته بازارهای مالی روسیه همچنین اظهار کرده است: تا راه اندازی نسخه اولیه ارز دیجیتالی این کشور، احتمالا چند ماه زمان بیشتر باقی نمانده است.

پیش بینی مسوولان روسیه برای راه اندازی روبل دیجیتال در پاییز امسال

آناتولی آکساکو با بیان اینکه روبل دیجیتالی پیشرفته ترین شکل پول این کشور خواهد بود، افزود:

بانک مرکزی به زودی نقشه راهی را منتشر خواهد کرد که در آن از راه اندازی اولیه روبل دیجیتال در روسیه در پاییز سخن گفته شده است.  

به گفته این مقام روس مراحل آزمایشی این ارز ممکن است تا سال ۲۰۲۲ طول بکشد و تا دو یا سه سال آینده مقدمات استفاده از این ارز در تراکنش های داخلی فراهم خواهد شد.

حمایت دو مرحله ای بانک ها از ارز دیجیتال

این در حالی است که پیش از این الویرا نابلیولینا مدیر بانک مرکزی روسیه ضمن اشاره به دریافت بازخورد و نظرات بانک های روسی در خصوص روبل دیجیتالی از ماه اکتبر سال گذشته تاکنون گفته بود بیشتر بانک ها از ارز دیجیتالی دو مرحله ای حمایت می‌کنند.

 یعنی ارزی که کیف پول آن توسط بانک مرکزی ایجاد وخود این نهاد هم وظیفه نظارت بر عملیات های انتقال وجه را بر عهده خواهد داشت.  

بر اساس این گزارش، نخستین بار در ماه اکتبر سال قبل بانک مرکزی روسیه از کار بر روی پروژه ارز دیجیتالی خود خبر داده و اعلام کرده بود که در نظر دارد تا روبل دیجیتال در روسیه را راه اندازی کند.

همراهی روبل های کاغذی در کنار روبل دیجیتال در روسیه

روبل دیجیتال در کنار روبل های کاغذی در چرخه خواهند بود و قرار نیست روبل های کاغذی از چرخه به طور کامل خارج شوند .

دراین گزارش آمده است که با راه اندازی روبل دیجیتال هدف سهولت انجام تراکنش ها با امکان نگهداری روبل در کیف پول الکترونیکی و انجام عملیات پرداخت و دریافت با استفاده از موبایل خواهد بود.

روبل دیجیتال و ایجاد نوآوری و رقابت در بخش مالی روسیه

به گفته بانک مرکزی روسیه، روبل دیجیتالی باعث نوآوری و رقابت بیشتر در بخش مالی خواهد شد .

مسسولان بانک مرکزی روسیه معتقدند روبل دیجیتال باعث انتقال سریع تر و اسان تر وجه بین طرفین معامله شده و پروژه‌های دولتی نیز با برنامه ریزی بهتری انجام می شود.

در گزارش بانک مرکزی روسیه آمده است امکان مخفی ماندن هویت کاربران روبل دیجیتال در روسیه وجود ندارد.

هم چنین قرار است میزان ارز دیجیتالی که فرد می تواند در هر زمان در اختیار داشته باشد به میزانی معین و محدود باشد.  

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *