اولین راکتور هسته‌ای ساخت چین شروع به بارگذاری سوخت کرد.

به گزارش برات نیوز و به نقل از بلومبرگ، چین بارگذاری سوخت در اولین راکتور هسته‌ای ساخت خود موسوم به “هوالانگ یک” را آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، با شروع بارگذاری سوخت در راکتور هسته ای “هوالانگ یک”، فناوری هسته ای چین گام مهمی رو به جلو برداشت.

شرکت ملی انرژی هسته ای چین که زیر مجموعه ای از شرکت ملی هسته ای چین محسوب می شود، در بیانیه ای اعلام کرد که در راکتور شماره 5 فیوکینگ Fuqing، که اولین راکتوری است که از فناوری داخلی استفاده می کند، در تاریخ 4 سپتامبر پس از کسب مجوز بهره برداری از وزارت محیط زیست این کشور، بارگذاری سوخت شروع شد.

بر اساس این گزارش، هیچ جدول زمانی برای راه اندازی این راکتور داده نشده است.

توسعه راکتور “هوالانگ یک” Hualong One در رقابت برای تولید نسل بعدی سیستم های انرژی هسته ای این کشور از نزدیک تحت نظارت کشورهای خارجی است.

موفقیت آن می تواند به معنای احیای فناوری هسته ای در چین باشد که ارتباط زیادی با توسعه دهندگان غربی از جمله شرکت “الکتریک وستینگ هاوس” از ایالات متحده و شرکت “الکتریسایت” فرانسه ندارد.

چین تا سال 2019 نیروگاه های هسته ای با ظرفیت تقریباً 49 گیگاوات راه اندازی کرده است و امسال باید به میانه های پنجاه گیگاوات برسد.

شرکت گلوبال دیتا پیش بینی می کند که چین در سال 2022 از فرانسه به عنوان دومین تولید کننده هسته ای جهان عبور کرده و چهار سال پس از آن مقام اول را از آمریکا می گیرد.

این کشور اولین راکتورهای نسل بعدی جهان را در سال 2018 راه اندازی کرد، از جمله چهار واحد AP1000 که توسط وستینگهاوس طراحی شده و همچنین یک پروژه با استفاده از فناوری ای پی آر.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *