به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در صف های طولانی مسافران برای رجیستری،از ابتدای دی ماه سال جاری رجیستری گوشی تلفن همراه غیر حضوری می شود.

به گزارش برات نیوز، با اجرای طرح رجیستری تلفن ‌همراه غیر حضوری، این کار تنها در کمتر از یک دقیقه انجام می شود و موجب رضایت مسافران خواهد شد .

اجرای رجیستری تلفن‌ همراه غیر حضوری 

با توجه به گزارشی از شرایط نامناسب ایجاد شده در مبادی ورودی گمرک به دلیل الزام به رجیستری حضوری گوشی تلفن همراه از 12 مهرماه، منتشر شد که از تشکیل صف های طولانی مسافران و عدم امکان رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در وضعیت موجود حکایت داشت .

در همین راستا معاون فنی گمرک از ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز درخواست کرد تا جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و رضایتمندی مسافران ورودی و نظام مند کردن فرایند رجیستری، اجرای طرح رجیستری گوشی به صورت غیرحضوری انجام شود.

مهرداد جمال ارونقی اظهار کرد: رجیستری گوشی‌ های تلفن همراه مسافران پس از انجام استعلامات سیستمی از واحد گذرنامه و در مکانی غیر از مبادی ورودی گمرک انجام شود.

تا ضمن جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی از اجرای طرح، از تجمع و شیوع بیماری کووید-19 با قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود.

اجرای رجیستری تلفن‌ همراه غیر حضوری با تکمیل اظهارنامه

طبق اعلام معاون فنی گمرک ایران بعد از پیگیری های صورت گرفته قرار بر این شد که از ابتدای دی ماه سال جاری رجیستری تلفن ‌همراه غیر حضوری انجام شود.

بر این اساس، مدت زمان انجام فرایند حضوری به کمتر از یک دقیقه کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به اقداماتی که در جریان تغییر روند رجیستری و ثبت غیر حضوری آن در دستور کار قرار دارد توضیح داد: پیش بینی شده که اظهارنامه مسافری توسط آژانس‌های مسافری در هواپیما توزیع و تکمیل می‌شود.

در غیر این صورت تا قبل از گذرنامه تکمیل شده  یا در سالن گمرک  تکمیل شود. در این اظهارنامه مشخصات گوشی تلفن همراه  از جمله شماره IMEI باید درج شود.

فرصت یک ماهه مسافران برای ادامه روند رجیستری تلفن ‌همراه غیر حضوری

مهرداد جمال ارونقی خاطر نشان کرد: گوشی تلفن همراه توسط ارزیاب گمرک رویت و به واسطه بارکدخوان شماره IMEI و بارکد پاسپورت در سیستم درج خواهد شد.

بعد از ثبت مشخصات گوشی و احراز مسافر در مبادی ورودی، فرد یک ماه فرصت دارد تا با مراجعه به سامانه گمرک (EPL) ادامه فرایند رجیستری را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: شرایط جدید رجیستری تلفن همراه

معاون فنی گمرک یادآور شد : برای  گوشی های تلفن همراهی که تاریخ ورود آن 1399.4.12 تا 1399.9.30 می‌توانند طبق روال قبلی و با استعلام سیستمی از سامانه نیروی انتظامی احراز مسافربودن، عملیات ترخیص در EPL بدون مراجعه حضوری انجام شود.

طرح رجیستری تلفن ‌همراه غیر حضوری درحالی اجرایی خواهدشد که بر اساس تصمیم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در مصوبه ۲۷ مرداد ماه و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده از اطلاعات مسافرین ورودی برای رجیستری گوشی تلفن همراه، از ۱۲ مهرماه سال جاری، اظهار و ثبت تلفن همراه مسافران، صرفا در محل مبادی ورودی کشور و پس از احراز هویت دقیق و تشخیص غیرتجاری بودن و طی تشریفات گمرکی در لحظه ورود به کشور انجام می شد.

در اجرای این طرح از هرگونه ثبت غیرحضوری تلفن همراه مسافری و بعد از خروج از گمرکات اجرایی مبادی ورودی، توسط مسافران ممانعت می‌شود.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *