1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. رشد اقتصادی آلمان علی رغم موانع موجود
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

رشد اقتصادی آلمان علی رغم موانع موجود

اقتصاد آلمان پس از سالی دیگر از افزایش آمار مبتلایان کرونا، محدودیت های ناشی از همه گیری و مشکلات زنجیره‌ی عرضه، رشد ۲/۷ درصدی داشته است.

به گزارش برات نیوز، این رشد یک سال پس از افت اقتصادی شدید ۴/۶ درصدی یورو در ۲۰۲۰، اولین سال قرنطینه‌ی سراسری، رخ داده است.

رییس اداره آمار فدرال، گیورگ تیل، روز جمعه گفت:«با وجود ادامه‌ی همه گیری، محدودیت های توزیع و کمبود کالا اقتصاد آلمان موفق شد سقوط شدید سال گذشته را جبران کند، هرچند هنوز عملکرد اقتصادی به سطحی که پیش از این بحران جهانی داشت نرسیده است.»

اداره آمار اعلام کرد رشد اقتصادی آلمان در سال ۲۰۲۱، ۲ درصد کمتر از سال ۲۰۱۹ بوده است که نشان دهنده‌ی اینست که وضعیت اقتصاد هنوز به سطح پیش از کرونا نرسیده است.

در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱، احتمال داده می‌شد که اقتصاد آلمان تحت تاثیر مشکلات زنجیره‌ی عرضه قرار بگیرد. در ماه اکتبر، پیش بینی موسسه تحقیقاتی پیشرو این کشور از رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۱ به ۲/۴ کاهش پیدا کرد. انتظارات دولت آلمان نیز نسبت به رشد اقتصادی سالانه کاسته شده بود.

عملکردهای اقتصادی آتی نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بر اساس این گزارش هفته گذشته، سازمان بهداشت عمومی آلمان، موسسه رابرت کُخ هشدار داد آمار مبتلایان جدید به کرونا به سرعت رو به افزایش است. آخرین رقم اعلام شده روزانه ۸۰ هزار مبتلای جدید بوده است.

اقتصاددان بانک آی ان جی، کارستن برزسکی، روز جمعه در یادداشتی گفت:«ارقام سالانه‌ی تولیدات ناخالص داخلی رکود اقتصادی سه ماه پایانی ۲۰۲۱ را پوشش می‌دهد و تاکید بر ریسک بالای رکود کامل اقتصادی در ابتدای سال دارد.»

کسری بودجه‌ی بیشتر

علاوه بر این، آلمان در سال ۲۰۲۱ شاهد افزایش استقراض خالص بود.

اداره آمار اعلام کرد کسری مالی در پایان سال به ۱۵۳/۹ میلیارد یورو (۱۷۶/۴۶ میلیارد دلار) رسیده است که رقمی بالاتر از ۱۴۵/۲ میلیارد یورو ثبت شده در سال قبل است.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست