در روزهای اخیر که خبر انتقال قدرت به بایدن در صدر اخبار قرار دارد، امیداری سهامداران به عرضه واکسن کرونا نیز سبب شده است تا شاهد رشد بورس‌های جهان باشیم.

به گزارش برات‌نیوز به نقل از رویترز، طبق نامه ارسال شده از سوی سازمان خدمات عمومی ایالات متحده به بایدن، روند انتقال قدرت به رییس جمهور جدید آمریکا می‌تواند آغاز شود.

چنین خبری در کنار امیدواری سهامدارن به عرضه واکسن کرونا در چند هفته آینده، سبب رشد بورس‌های جهان شد. این موضوع همچنین باعث شد تا کارشناسان به بهبود سریع‌تر وضع اقتصادی جهان امیدوار باشند.

دونالد ترامپ نیز طی انتشار توییتی به تیم خود ابلاغ کرد تا تمام اقدامات لازم جهت انتقال قدرت را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: تأثیر واکسن کرونا بر بورس جهانی

از این توییت چنان برمی‌آید که بعد از هفته‌ها پافشاری و اصرار برای غیرمنصفانه نشان دادن انتخابات از سوی ترامپ، وی بلاخره تسلیم شده و دست از ادعاهای خود در رابطه با تخلف صورت گرفته برداشته است.

علت اصلی رشد بورس‌های جهان

یکی از عوامل مهم در رشد بیشتر شاخص‌های آمریکا را می‌توان اعلام انتخاب جانت یلن به‌عنوان وزیر خزانه‌داری دولت جدید دانست.

وی قبلا عهده‌دار سمت رئیس کل بانک مرکزی فدرال آمریکا بود.

امروز همچنین در بازارهای آسیایی معاملات آتی شاخص S&P500، 0.48 درصد رشد کرد. مثبت شدن بازارهای آسیایی سبب شد تا گسترده‌ترین شاخص MSCI آسیا – اقیانوسیه خارج از ژاپن 0.15 درصد رشد کند.

در همین میان بورس ایتالیا نیز به بالاترین حد خود در 9 گذشته رسید و 1.1 درصد رشد را تجربه کرد.

برای بورس ژاپن 2.48 درصد رشد، بورس کره جنوبی هم 0.74 درصد رشد، برای شاخص داوجونز صنعتی دروال استریت 20.12 درصد رشد، برای S&P500 معادل 0.56 درصد رشد و برای نزدک کامپوزیت (شاخص ترکیبی نزدک) هم 0.22 درصد رشد گزارش شد.

 در چین و هنگ کنگ اما شاهد منفی شدن  بازارها بودیم که به ترتیب 0.75 و 0.08 درصد سقوط را تجربه کردند.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *