رشد ترافیک مصرف اینترنت در شبکه همراه اول نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است.

به گزارش برات نیوز، مدیرعامل همراه اول اعلام کرد:

با توجه به شیوع بیماری کرونا و افزایش میزان تقاضا برای مصرف اینترنت، رشد ترافیک مصرف اینترنت در شبکه همراه اول نسبت به سال گذشته 2 برابر شد.

مهدی اخوان بهابادی خاطر نشان کرد:

تقاضا برای دریافت سرویس های مختلف و دسترسی به اینترنت در ایام شیوع بیماری کرونا افزایش یافته است.

وی در مراسم امضاء تفاهم‌نامه‌ همکاری «توسعه خدمات دیجیتال و زیست‌بوم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند» اظهار کرد:

نقطه‌قوت همراه اول «اعتبار» آن است و بر همین اساس هم‌اکنون حدود ١٠٠ میلیون مشترک داریم .

تعداد مشترکان همراه اول چند برابر سایر اپراتورها

به گفته بهابادی تعداد مشترکان دائمی ما چند برابر رقبای حاضر در بازار است.

اخوان‌بهابادی ضمن اشاره به برنامه چشم‌انداز همراه اول گفت:

تثبیت جایگاه همراه اول به عنوان «یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند برای توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال» محور این برنامه است.

مدیرعامل همراه اول با اشاره به جایگاه این برنامه پنج‌ساله تصریح کرد:

در راستای اجرای این برنامه سه لایه کسب‌وکار را در نظر گرفته‌ایم که یکی به «کسب‌وکار اصلی» اپراتور اشاره دارد .

وی ادامه داد: کسب و کار اصلی به عنوان Core شناخته می‌شود و مبتنی بر ارائه خدمات صوت و پیامک، دیتا و سرویس‌های دیجیتال به مشترکان است.

بهابادی اظهار کرد: لایه نزدیک به کسب‌وکار اصلی (Near core) نیز به ارائه خدمات سازمانی، اینترنت اشیاء و ارائه خدمات مدیریت شده شرکتی مانند شرکت «مبین‌نت» اشاره می‌کند.

مدیرعامل همراه اول همچنین گفت: اما در لایه سوم که با عنوان Beyond core شناخته می‌شود، به‌دنبال سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دیجیتال مانند «روبیکا» و تبدیل شدن به بازیگر مهمی در عرصه سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر هستیم .

رشد ترافیک مصرف اینترنت همراه اول و تحقق کسب درآمد

به گفته وی هدف نهایی همراه اول تحقق کسب درآمد پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران ضمن اشاره به ظرفیت‌های موجود اپراتور اول تلفن همراه کشور اظهار کرد: در حال تبدیل کردن کسب‌وکار این شرکت به «دیجیتال» هستیم.

وی ضمن اشاره به رشد ترافیک مصرف اینترنت خاطر نشان کرد:

توانستیم سرویس دانش‌آموزی «شاد» را برای حدود ١۴.۵ میلیون دانش‌آموز کشور توسعه دهیم که پهنای‌باند مصرفی آن از پهنای‌باند مصرفی واتساپ در ایران بیشتر شده است.

در همین حال همراه اول و شهرداری مشهد تفاهم‌نامه «توسعه خدمات دیجیتال و زیست‌بوم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند» را به امضاء رساندند.

ساماندهی روال ایجاد شهری زیست پذیر

این تفاهم نامه در راستای ساماندهی و برنامه‌ریزی روال ایجاد شهری زیست‌پذیر و یکپارچه در برج همراه برگزار شد.

مراسم امضاء تفاهم‌نامه‌ همکاری «توسعه خدمات دیجیتال و زیست‌بوم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند» با حضور مهدی اخوان‌بهابادی، مدیرعامل همراه اول و محمدرضا کلایی، شهردار مشهد برگزار شد.

اهداف این تفاهم نامه با رویکرد توسعه خدمات دیجیتال، قرار است تا در کنار عرضه خدمات متنوع، روزآمد، بهینه و یکپارچه، کاهش سفرهای غیرضروری و بهینه‌سازی مصرف انرژی محقق شود.

همچنین اهداف دیگری از جمله ایجاد فرصت‌های جدید نوآورانه و کسب‌وکارهای نوین، افزایش بهره‌وری، توسعه پایدار و مدیریت شهری متناسب با زیست‌بوم اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر مشهد اجرایی شود.

همکاری همراه اول و شهرداری مشهد در راستای توسعه خدمات دیجیتال

از جمله اهداف این تفاهم‌نامه، توسعه زیست‌بوم نوآوری شهری و راهکارهای شهر هوشمند در مشهد با عنوان «مشهد شهر هوشمند، شهر امید و زندگی»، همکاری جهت ایجاد و توسعه خدمات دیجیتال است .

همچنین ایجاد فضای مناسب در شهر مشهد در قالب پارک سرویس‌های دیجیتال جهت نمایش توانمندی‌های راهکارهای دیجیتال از دیگر اهداف اجرای این تفاهم نامه ست.

اخوان بهابادی ضمن تاکید بر رشد ترافیک مصرف اینترنت اظهار کرد :در بحث توسعه زیرساخت‌های مشهد، نگاه‌مان اقتصادی نیست و این شهر برای ما جایگاه خاص و ویژه‌ای دارد.

مشهد، شهری با اقتصاد قدرتمند

در ادامه کلایی شهردار مشهد نیز ضمن اشاره به اینکه مشهد، شهری با اقتصاد قدرتمند است اظهار کرد:

 وجود حرم مطهر امام رضا(ع)، فرصتی برای اجرای پروژه‌های مختلف در مشهد است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اگر اپراتور و شهرداری دست به دست هم دهند، قطعا می‌توانند بسیاری از کارها را به مرحله انجام برسانند؛ بنابراین پیشنهادمان تقویت زیرساخت‌های همراه اول در مشهد است.

تقاضای شهردار مشهد برای توسعه خدمات یکپارچه شهری

شهردار مشهد ضمن اشاره به رشد ترافیک مصرف اینترنت همراه اول همچنین خواستار گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های توسعه خدمات یکپارچه شهری بر بستر فناوری‌های موبایل، ارائه سرویس کیف پول همراه، روشنایی هوشمند معابرو نظارت هوشمند بر آلودگی هوا شد.

وی ادامه داد: سامانه هوشمند اعلام حریق، ارائه خدمات چتر وای‌فای، ارائه خدمات مرکز داده و ایجاد درگاه ارتباطی با فعالان خلاق و نوآور در این عرصه به‌منظور جذب ایده‌های نو و بهره‌گیری از آن از دیگر درخواست های ما درجهت توسعه شهر مشهد است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *