1. خانه
  2. اقتصاد
  3. اخبار اقتصادی
  4. رشد سرمایه گذاری خارجی در طرح صنعتی
اخبار اقتصادیمنتخب سردبیر

رشد سرمایه گذاری خارجی در طرح صنعتی

رشد سرمایه گذاری خارجی

طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در دو ماهه اول سال ۹۹، حجم کل سرمایه گذاری خارجی در طرح صنعتی و معدنی و تجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵.۴ درصد افزایش یافته و شاهد رشد سرمایه گذاری خارجی بودیم. بر اساس این آمار در ماه‌های فروردین و و اردیبهشت امسال، ۱۸ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه‌های ذکر شده در هیات سرمایه گذاری خارجی به‌تصویب رسیده که نسبت به ۱۴ طرح مصوب در مدت مشابه سال گذشته، ۲۸.۶ درصد روند نزولی داشته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب از برات نیوز با ما همراه باشید.

رشد سرمایه گذاری خارجی در طرح صنعتی

همچنین مجموع سرمایه‌گذاری خارجی در طرح صنعتی، معدنی و تجاری در دو ماهه اول سال ۹۹ به میزان ۴۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده که نسبت به سال قبل افزایش ۵.۴ درصدی داشته است. رقم سرمایه ‌گذاری در ۱۴ طرح دو ماهه اول سال گذشته ۳۹۵ میلیون و ۹۰۰ دلار بوده است.

افزایش سرمایه گذاری خارجی در طرح صنعتی به‌میزان ۵/۴ درصد
مجموع سرمایه‌گذاری خارجی در طرح صنعتی، معدنی و تجاری در دو ماهه اول سال ۹۹ به میزان ۴۱۷ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده است.

 

پیشتر هم تحت پوشش قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در طرح صنعتی که در فروردین ماه منتشر شده بود، آمار سرمایه ‌گذاری ‌های خارجی مصوب در فروردین ماه امسال در سیستان‌وبلوچستان بیشتر از ۷۰ درصد از حجم این سرمایه گذاری ها را به‌خود اختصاص داده که ۷۶ درصد آن‌ها از سوی کشور آلمان انجام شده است.

همچنین از لحاظ تعداد سهم سرمایه گذاری خارجی در طرح صنعتی، از طرح‌های گفته‌شده ۷۸ درصد و سهم هر دو سرمایه گذاری ‌های معدن و تجارت ۱۱ درصد بوده است.

گرو‌ه‌های ساخت مواد و محصولات شیمیایی، ساخت کک، سوخت‌های هسته‌ای و تصفیه نفت بیشترین حجم سرمایه گذاری خارجی در فروردین ماه امسال را به‌خود اختصاص داده‌اند.

در بهمن ماه سال ۹۷، حجم کل سرمایه گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل آن یک افت ۴۴ درصدی تجربه کرد. در آن زمان حجم کل سرمایه گذاری در بخش‌های گفته‌شده معادل ۲/۸ میلیارد دلار و تعداد آن ۶۶ مورد بود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست