بورسمنتخب سردبیر

روند صعودی شاخص به سمت دو میلیونی شدن

رشد شاخص بورس سی تیر ماه

در حالی که بورس تهران در معاملات هفته گذشته روند نزولی در پیش گرفت، در معاملات دو روز جاری به سرعت با افزایش مواجه شده و دقایقی قبل با رشد شاخص بورس سی تیر ماه از رکورد یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی هم عبور کرد.

به گزارش برات نیوز، اخص کل بورس تهران دقایقی پیش مرز یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی را رد کرد و با رشد بیش از دو درصدی و ۳۸ هزار و ۴۰۰ واحدی در معاملات صبح امروز دوشنبه ۳۰ تیر، شاخص کل به یک میلیون و ۹۰۳ هزار و ۴۵۰ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۵ هزار و ۹۷۶ واحد رشد داشت و به ۵۰۷ هزار و ۱۷۳ واحد رسید.

ارزش بازار در معاملات امروز به رقم بی سابقه ۷ هزار و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده و تعداد معاملات در روز جاری ۳۲۴ هزار فقره اعلام شده است.

فولاد با رشد ۶ هزار و فارس با ۵ هزار و ۴۰۰ واحدی بیشترین تأثیر را در رشد امروز بازار داشتند.

گفتنی است شاخص بورس در جریان معاملات روزگذشته با ثبت رشد بیش از ۵۵ هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۸۶۴ هزار واحد قرار گرفت.

بنا بر این گزارش، در جریان دادوستدهای روز گذشته بازار سرمایه بیش از 13رمیلیارد و 565 میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 21 هزار و 768 میلیارد تومان در بیش از 2 میلیون و 79 هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 55 هزار و 776 واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 864 هزار و 949 واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز شنبه به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان و سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های بانک پارسیان، پرداخت الکترونیک سامان کیش و سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید