شرکت های چینی حتی در بحرانی مانند کرونا نیز با رشد مواجه بوده اند و همچنان به درآمدزایی خود می­افزایند.

رشد شرکت های چینی و افزایش ارزش آنها

 به گزارش برات نیوز، شیوع گسترده کرونا در جهان موجب ورشکستگی بسیاری از شرکت ها در دنیا شده و کارمندان زیادی را بیکار شده است.

اما شرکت های چینی از این امر مستثنی هستند و روند به رو رشد آنها متوقف نشده است. در سال جاری متوسط ارزش ۵۰۰ شرکت بزرگ چینی به ۱۶.۵ میلیارد دلار رسیده که در مقایسه با سال گذشته ۵۵ درصد افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید: شرکت های چینی از بورس آمریکا خارج می‌شوند

رشد شرکت های چینی مانند علی بابا، میتون دیانگ پینگ، پینداودو و جی دی همچنان ادامه دارد و آنها بیشترین نفع را از این بحران برده اند.

ارزش این شرکت ها به بالای 100 میلیارد دلار رسیده است که رقم بالایی محسوب می شود. این شرکت های اینترنتی بیشترین میزان فروش را خصوصا در دوران کرونا داشته اند.

با توجه به روند صعودی تقاضا برای انجام امور به صورت اینترنتی احتمال افزایش بیشتر ارزش این شرکت ها تا پایان سال بسیار بالا است، چرا که میزان سفارش های اینترنتی در این دوران بالاست.

سرمایه گذاری روی شرکت های فناوری و دارویی

از زمان همه گیری کرونا، در کنار رشد شرکت های چینی، سهام شرکت های فناوری و دارویی بسیار بالا رفته و سرمایه گذاران سرمایه های خود را به سمت این حوزه پیش برده اند.

از ابتدای امسال تاکنون بیشتر شاخص های مهم بورسی جهان صعود محسوسی داشته اند به گونه ای که ارزش شاخص نزدک کامپوزیت ۳۴ درصد، شانگهای کامپوزیت ۱۰ درصد و هانگ سنگ ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده اند.

همچنین برای نخستین بار است که شرکت های پینداودو و جی دی به جمع ۱۰ شرکت برتر چین اضافه شده اند. نسبت به سال قبل ارزش این دو شرکت به ترتیب ۲۸۹ درصد و ۲۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. 

تنسنت، با ارزش ترین شرکت چینی

ارزش تنسنت که قسمت اعظمی از بازار شبکه های اجتماعی و گیم را تشکیل داده است، اکنون به 713 میلیارد دلار رسیده است. این شرکت اکنون با ارزش ترین شرکت چینی است.

جالب است بدانید ارزش شرکت علی بابا نیز به 713 میلیارد دلار رسیده است. این شرکت نیز بزرگترین خرده فروش اینترنتی چین و کل آسیا محسوب می شود.

روپرت هوگه ورف- مدیر مرکز مطالعاتی هورون گفت: دلیل اصلی رشد شرکت های چینی در این برهه و با این سرعت، ظهور تقاضاهای جدید و عدم توانایی بسیاری از شرکت ها برای پاسخ گویی به این نیازها بوده است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *