رشد قیمت خانه در چند سال اخیر به یکی از دغدغه‌های اصلی مردم و فعالان اقتصادی بدل شده است. رشدی غیر واقعی و متاثر از تلاطمات بازارهای رقیب که خسارات آن نصیب جامعه و مردم می‌شود.

به گزارش برات نیوز ؛ شرایطی که هم اکنون در بازار مسکن حاکم است ربطی به حوزه درون بخشی ندارد و از بازارهای رقیب نشات گرفته است. اگر به آمار دقت کنیم می‌بینیم که خرید و فروش مسکن کم شده ولی در عین حال با افزایش قیمت مواجه هستیم. در حالیکه رابطه این دو مولفه باید مستقیم باشد.

وقتی خرید و فروش پایین می آید و در عین حال قیمت بالا می رود نشان می دهد که این اعداد غیر واقعی و متاثر از تلاطمات بازارهای موازی است. در طرح اقدام ملی مسکن کارها آغاز شده است. طرحی که هم افزایی همه بایزگران را جلب کرده است.

بیشتر بخوانید: ۵۰ درصد هزینه اجاره‌ با حق مسکن تامین شود


طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن، طرحی برای کمک به ایجاد تحرک برای پروژه های نیمه کاره بخش خصوصی و اجاره داری حرفه‌ای را از جمله برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی است.

متوسط رشد قیمت خانه برای هر متر مربع در شهر تهران در خرداد ماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۸.۹۵ میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۱.۶ و ۴۲.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، همچنین تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در خرداد ماه سال ۱۳۹۹ به ۱۰ هزار و ۸۰۰ واحد رسید که در مقایسه با اردیبهشت امسال ۴.۷ درصد کاهش یافته و نسبت به خرداد پارسال ۸۰.۱ درصد افزایش داشته است.

اشتراک گذاری :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *