1. خانه
  2. فناوری
  3. رشد کاربران توییتر در آغاز حکمرانی ماسک
فناوریمنتخب سردبیر

رشد کاربران توییتر در آغاز حکمرانی ماسک

پس از خرید ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک، شرکت توییتر رشد کاربران را بیش از انتظار اعلام کرد. اما درآمد کلی و فروش تبلیغات به دلیل ادامه‌ی جنگ در اوکراین کمتر از برآوردهای تحلیلگران بوده است.

به گزارش برات نیوز، این نتایج، چالش های ماسک در بهبود کسب و کار این شبکه اجتماعی برای تطابق با تاثیر آن بر اخبار و فرهنگ را به نمایش می‌گذارد.

توییتر مدتهاست که به دلیل سرعت پایین رونمایی از قابلیت های جدید با انتقاداتی روبرو بوده است. رویترز پیش از این به نقل از هشت کارمند فعلی و سابق توییتر گزارش داده بود که ماسک پس از امضای قرارداد، با شرکتی درگیر با اختلالات داخلی، بلاتکلیفی و عدم پاسخگویی طولانی مدت سر و کار خواهد داشت.

تعداد کاربران فعال توییتر در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ از ۱۹۹ میلیون نفر سال قبل به ۲۲۹ میلیون نفر رسید. این رقم بیشتر از پیش بینی ۲۲۶/۸ میلیون نفری تحلیلگران است.

متا پلتفرمز (مالک فیس بوک) نیز روز چهارشنبه از رشد دوباره کاربران خبر داد که به رشد سهام این مجموعه رسانه های اجتماعی کمک کرد.

توییتر با توجه به تعلیق وضعیت مالکیت اعلام کرد که از تمام اهداف و چشم اندازهای قبلی خود صرف نظر می کند. سال گذشته این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد درآمد خود را دوبرابر کند و همچنین تا سال ۲۰۲۳ تعداد کاربران خود را به ۳۱۵ میلیون نفر افزایش دهد.

بر اساس داده های رفینیتیو، در مقایسه با تخمین ۱/۲۳ میلیارد دلاری تحلیلگران، کل درآمد در سه ماهه اول ۱/۲ میلیارد دلار بوده است.

این شرکت بیشترین درآمد خود را از طریق تبلیغات دیجیتال در وب سایت و اپلیکیشن به دست می آورد. توییتر در ماه فوریه تبلیغات در اوکراین و روسیه را به دلیل تهاجم ادامه داری که کرملین آن را «عملیات نظامی ویژه» می خواند، متوقف کرد.

ماسک گفته است که توییتر نباید در خدمت تبلیغات باشد، زیرا در این صورت می تواند کنترل بیشتری بر سیاست های محتوای خود داشته باشد. تبلیغ‌کنندگان عموماً اعتدال محتوای قوی را ترجیح می‌دهند زیرا اینگونه از ظاهر شدن برندشان در کنار محتوای نامناسب جلوگیری می شود.

تازه های برات نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست